Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 1:3

Zespół Cerrad Czarni Radom przegrał z BBTS Bielsko-Biała w meczu 2.kolejki PlusLigi. MVP spotkania został wybrany Bartosz Janeczek, który przez cały pojedynek utrzymywał bardzo wysoki poziom skuteczności w ataku.

Dla BBTS-u poniedziałkowy mecz to pierwszy w tym sezonie. Warto podkreślić, że zespół z Bielska-Białej został mocno przebudowany w porównaniu do poprzednich rozgrywek. Trenerem został Miroslav Palgut, selekcjoner kadry Słowacji. Do bielskiej ekipy dołączyła także dwójka zagranicznych przyjmujących - reprezentant Czech, Adam Bartoš i Serb, Miloš Vemić. W kadrze znajduje się również Bartłomiej Grzechnik, któremu jeszcze rok temu reprezentował barwy klubu z Radomia.

Pierwszą partię meczu bardzo dobrze rozpoczęli bielszczanie. Świetne na rozegraniu oraz w polu serwisowym spisywał się nowy rozgrywający - Dmitry Storozhilov, który ostatni sezon spędził w CAI Teruel, gdzie wywalczył srebrny medal. Z kolei w ataku nie do zatrzymania był Bartosz Janeczek, który zdobył pięć punktów i atakował z 71% skutecznością. Radomianie nie mieli wielu argumentów, żeby zatrzymać przeciwników i przegrali premierową odsłonę meczu (20:25).

Druga partia była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. W decydujących momentach seta ręki w ataku oraz polu serwisowym nie zwolnił Janeczek, który pewnym atakiem z prawego skrzydał przypieczętował wygraną w tym secie (25:23). Trzeci set podobnie jak wcześniejszy był wyrównany. Warto jednak podkreślić bardzo dobrą i odważną grę Tomasza Fornala, mistrza Europy juniorów, który ani przez moment nie zwolnił ręki w ataku oraz polu serwisowym. To właśnie on przypieczętował wygraną radomskiej drużyny asem serwisowym (27:25). W kolejnym secie bielszczanie wrócili do swojej dobrej, a przede wszystkim skutecznej gry. W ataku nie mylił się Janeczek, do którego rąk trafiła w pełni zasłużona nagroda dla najlepszego zawodnika poniedziałkowego spotkania.

Cerrad Czarni Radom – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (20:25, 23:25, 27:25, 21:25)

Cerrad Czarni: Kędzierski, Wiese, Ostrowski, Bołądź, Żaliński, Smith, Watten (libero) oraz Fornal, Ziobrowski, Gonciarz, Kohut

BBTS: Storozhylov, Vemic, Siek, Janeczek, Bartos, Grzechnik, Koziura (libero) oraz Czauderna (libero), Lipiński, Bieńkowski