Trzeci z rzędu triumf siatkarzy z Radomia

Cerrad Czarni Radom pokonali w meczu 11. kolejki PlusLigi zespól ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. To trzecia z rzędu wygrana podopiecznych Roberta Prygla.

W mecz nieco lepiej weszli gospodarze (6:4). Po asie serwisowym radomskiej drużyny, trener Jakub Bednaruk poprosił o przerwę dla swojej drużyny (15:11). Po wyrównanej końcówce ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze (25:23).

W drugą partię lepiej weszli zawodnicy Cerrad Czarni Radom, którzy dobrze prezentowali się w polu zagrywki (5:3). Po efektownym bloku Emanuela Kohuta, Wojskowi wysunęli się na prowadzenie (14:13). Wojnę nerwów tym razem lepiej wytrzymali Akademicy, którzy triumfowali w drugiej odsłonie (22:25).

Trzeciego seta otworzył remis (1:1). Z każdą minutą radomianie rozpędzali się i objęli wysokie prowadzenie (16:11). Tomasz Fornal zamknął wynik tej partii (25:17). Początek czwartego seta okazał się bardziej szczęśliwy dla gospodarzy (2:1). Zagrywka Wojskowych sprawiała Akademikom trudności (13:11). Atak Michała Filipa w antenkę zakończył tego seta i całe spotkanie (25:22).

MVP spotkania został wybrany kapitan Cerradu Czarnych Radom - Wojciech Żaliński.

Cerrad Czarni Radom - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:22)
Cerrad Czarni: Kędzierski, Żaliński, Smith, Fornal, Kohut, Bołądź, Watten (libero) oraz Wiese, Ostrowski, Zwiech
ONICO AZS Politechnika: Zagumny, Samica, Wrona, Łapszyński, Świrydowicz, Filip, Olenderek (libero) oraz Firlej, Gruszczyński (libero), Kowalczyk, Halaba, Kwolek