Radomianie zakończyli pucharowy sen TSV

Cerrad Czarni Radom pewnie pokonali w meczu 1/8 finału Pucharu Polski TSV Sanok. Podopieczni Roberta Prygla w decydujących momentach widowiska zdominowali wydarzenia na parkiecie i wygrali w trzech setach.

Zgodnie z zapowiedziami szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom do gry desygnował graczy, którzy w trwającym sezonie mniej grali. Gospodarze rozpoczęli obiecująco. - Od samego początku starali się odskoczyć przeciwnikom. Poczuli swoją szansę, dzięki czemu gra była bardzo wyrównana. Tomasz Kusior najpierw skończył atak, a następnie postawił skuteczny blok i dość niespodziewanie I-ligowiec wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Czarni mieli problemy z doprowadzeniem do remisu, ale w końcu im się to udało - relacjonował serwis sportowefakty.wp.pl. W decydującym momencie uaktywnił się Łukasz Wiese, a set zakończył się błędem TSV Sanok.

Przebieg drugiej odsłony miał podobny przebieg. Wymiana rozpoczęła się szybkim odskoczeniem gospodarzy. Sanoczanie swoją przewagę ponownie stracili znów pod koniec partii. Potężne zbicie Jakuba Ziobrowskiego dało gościom punkt na 20:20. Patryk Łaba popisał się jednak na tyle dobrą zagrywką, że sprawił nią problemy Cerrad Czarnym i doszło do gry na przewagi. Tu ponownie lepszy okazał się plusligowiec, a decydujący punkt stał się zasługą Michał Ostrowski, który postawił punktowy blok.

W trzeciej partii bohaterem okazał się Jakub Ziobrowski, nie tylko dobrze radził sobie w ataku, ale przede wszystkim zanotował długą serię na zagrywce. - Radomianie zbudowali sobie bezpieczną przewagę i utrzymali ją do końca - podkreślił portal sportowefakty.wp.pl. Tymczasem regionalny serwis esanok.pl podsumował: Cerrad Czarni wywiązali się z roli faworyta i wywalczyli przepustkę do kolejnej rundy. Sanoczanie pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, tocząc zacięty bój z wyżej notowanym przeciwnikiem. Wspaniale bawili się kibice.

W meczu o półfinał podopieczni Roberta Prygla na wyjeździe zmierzą się z Jastrzębskim Węglem, który pokonał w trzech setach BBTS Bielsko-Biała.

TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok - Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 25:27, 20:25)
TSV: Oroń, Łaba, Rusin, Wierzbicki, Jurkojć, Kusior, Dembiec (libero) oraz Głód (libero), Frankowski, Gnatek, Gąsior, Przystaś, Pieper
Cerrad Czarni: Gonciarz, Wiese, Ostrowski, Ziobrowski, Fornal, Zwiech, Filipowicz (libero) oraz Kędzierski, Bołądź

(fot: Tomasz Sowa Photography)