Respekt, szacunek i ... koncentracja

Mecz na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem zakończy 27. kolejkę PlusLigi. Cerrad Czarni Radom z poniedziałkowym przeciwnikiem w tym sezonie mierzyli się już dwukrotnie.

W pierwszej rundzie fazy zasadniczej podopieczni Roberta Prygla we własnej hali ulegli 1:3. Następnie w ćwierćfinale Pucharu Polski - już na parkiecie rywala - przegrali 0:3. Jastrzębski Węgiel trwający sezon ma bardzo udany. W tabeli siatkarskiej ekstraklasy plasuje się czwartym miejscu. Drużyna z Radomia klasyfikowana jest cztery lokaty niżej.

Wojciech Żaliński docenia klasę przeciwnika, ale zapowiada, że WKS tanio skóry nie sprzeda. - Oczywiście do tak dobrej ekipy trzeba mieć respekt i szacunek, ale nie należy się poddawać już przed meczem. Wielokrotnie podejmowaliśmy z tym zespołem walkę. Wierzę, że tym razem będzie podobnie - mówi kapitan Cerrad Czarnych.

Faworytem poniedziałkowej konfrontacji są gospodarze. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zamierzają lekceważyć radomian. - Cerrad Czarni rozgrywają dobry sezon. Z tą drużyną trzeba się liczyć i wyjść maksymalnie skoncentrowanym. Zrobimy wszystko aby wygrać za trzy punkty. Są nam one niezwykle potrzebne w walce o czołową czwórkę - zapowiada Patryk Strzeżek.

Kapitan Jastrzębskiego Węgla był bohaterem ostatniego meczu w Lubinie, gdzie wszedł na boisko od trzeciego seta i walnie przyczynił się do odwrócenia losów spotkania. Tymczasem drużyna z Radomia w stolicy z ONICO AZS PW zdołała ugrać seta. Początek poniedziałkowego meczu o godzinie 18:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport. Zachęcamy również do śledzenia relacji prowadzonej przez RadioWKS.

Historia spotkań (mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami od stworzenia PLPS) *