Jastrzębski Węgiel wymagającym rywalem

Mecz 27. kolejki sezonu 2016/2017 PlusLigi Cerrad Czarni Radom rozgrywali na trudnym terenie. Jastrzębski Węgiel to jedna z najlepszych drużyn tego roku. To jednak nie przeszkodziło podopiecznym Roberta Prygla w walce na dobrym poziomie.

Pojedynek otworzyła seria błędów w zagrywce po obydwu stronach (2:2). Spotkanie stało na bardzo wyrównanym poziomie. Drużyny walczyły punkt za punkt (9:9). Gdy na zagrywce zameldował się Salvador Hidalgo Oliva, gospodarze odskoczyli na dwa punkty (16:14). Cerrad Czarni Radom doprowadzili jednak ponownie do remisu (18:18). Emocjonująca końcówka padła łupem Jastrzębskiego Węgla (25:23).

Na początku drugiej partii na tablicy wyników widniał remis (3:3). Wojskowi przez pewien czas prowadzili (7:9), ale ocknęli się z letargu i objęli prowadzenie (11:9). Błąd przekroczenia linii środkowej boiska sprawił, że jastrzębianie prowadzili już czterema oczkami (16:12). Końcówka seta należała do Macieja Muzaja, który rozgrywał świetne zawody i zaserwował asa (25:20). Pomarańczowi utrzymywali wysoką dyspozycję także po dziesięciominutowej przerwie (3:0).

Trzecia partia była festiwalem doskonałej siatkówki po stronie gospodarzy (14:8). Mecz zakończył Salvador Hidalgo Oliva mocnym atakiem z lewego skrzydła (25:19). MVP spotkania został uznany Maciej Muzaj.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:20, 25:
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Boruch, Hidalgo Oliva, Muzaj, Kosok, Derocco, Popiwczak(libero) oraz Bachmatiuk, Schwarz, Strzeżek, Ernastowicz, Gil
Cerrad Czarni: Kędzierski, Kohut, Fornal, Ziobrowski, Smith, Żaliński, Watten(libero) oraz Bołądź, Gonciarz, Urbanowicz, Ostrowski