Młodzież z Radomia zagra w turnieju finałowym

Nie było niespodzianki. Zespół RCS Cerrad Czarni Radom po raz drugi pokonał LOTOS Trefl Gdańsk i zagra w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

O zwycięstwie w pierwszym secie rozstrzygnęła serii zagrywek Jakuba Ziobrowskiego. Radomianie objęli prowadzenie 15:9, a chwilę później było już 22:12. Drugi set był wyrównany. Goście wypracowali kilkupunktową przewagę. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego doprowadzili do remisu 18:18 i później trwała wymiana niemal punkt za punkt. Na szczęście po emocjonującej końcówce zwyciężyli gospodarze. Rozstrzygnięcie drugiej odsłony zapewniło drużynie z Radomia awans.

Po ataku Tomasza Fornala w trzecim secie zespół RCS Cerrad Czarni Radom wygrywali 16:13. Kilka chwil później mecz dobiegł końca za sprawą skutecznego bloku radomskiego zespołu. Mimo przekonywującego zwycięstwa trener gospodarzy przyznał. - Nie było to łatwe spotkanie, co najlepiej pokazał szczególnie drugi set. Zespół Lotosu to bardzo dobra i poukładana drużyna i to dziś pokazali. Byli równorzędnym przeciwnikiem - zapewnił Andrzej Sitkowski.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Bartłomiej Bołądź. - Bardzo się cieszymy, że trzeci sezon z rzędu zagramy w turnieju finałowym i będziemy walczyli o medale młodzieżowych mistrzostw Polski. Przed dwoma laty triumfowaliśmy, ale ubiegły rok pokazał, że łatwo na pewno nie będzie. W Legionowie musimy skupiamy się na swojej grze i dyspozycji - zaznaczył atakujący radomskiego zespołu.

Turniej finałowy MMP odbędzie się 29-30 kwietnia w Legionowie. Zagra w nim cztery zespoły (dwa z Młodej Ligi i dwa z kwalifikacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej).

RCS Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25:16, 26:24, 25:19)

RCS Cerrad Czarni: Kędzierski, Ziobrowski, Zwiech, Bołądź, Fornal, Tyszko, Filipowicz (libero) oraz Moniak, Wójcik

LOTOS Trefl: Niemiec, Tomczak, Jakubiszak, Lewandowski, Linda, Dębski, Rembalski (libero) oraz Sobczak, Kleinschmidt, Ptaszyński, Wnuk, Rymarski, Behrendt (libero)