Młodzicy zakończyli sezon na półfinale

Trzecie miejsca zajął zespół młodzików Radomskiego Centrum Siatkarskiego w półfinałowym turnieju mistrzostw Polski rozegranym w Gdańsku.

Podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego występ rozpoczęli od konfrontacji z Huraganem Wołomin. Na szczeblu Mazowsza drużyna z Radomia miała z tym rywalem korzystny bilans. Początkowo wydawało się, że tak będzie nadal. Młodzież Czarnych pewnie wygrała pierwszego seta. Bardzo dobrze rozpoczęła drugą odsłonę. Objęła prowadzenie 11:3.

Wydawało się, że siatkarze z Radomia pewnie zmierzają do zwycięstwa. Tymczasem grający ambitnie Huragan odrobił stratę. Wygrał drugą odsłonę. Podobny przebieg miał tie break. RCS wypracował kilkupunktową przewagę, której nie utrzymał jednak do końca.

Tie break wyłonił również zwycięzcę w drugim meczu, w którym Czarni uznać musieli wyższość gospodarza turnieju. Na zakończenie podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego zmierzyli się z Bzurą Ozorków. Pokonali przeciwnika w dwóch setach, ale wcześniejsze rozstrzygnięcia zadecydowały o zajęciu trzecie lokaty. Do turnieju finałowego mistrzostw kraju, który rozegrany zostanie w Dębicy awansowały dwie najlepsze drużyny: LOTOS Trefl Gdańsk i Huragan Wołomin.

Drużyna z Radomia wystąpiła w składzie: Oskar Bondarowicz, Jakub Dembowski, Jakub Grzesik, Kacper Klepacz, Mateusz Kłoda, Maciej Kowalski, Patryk Płatos, Filip Puk, Kacper Sadal, Jakub Sadkowski, Dawid Sawicki, Piotr Skwira, Jakub Wróbel, Kacper Żaczek.