Tytuł Młodzieżowych Mistrzostw Polski dla Radomia!

Finałowy mecz Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 zapowiadał się bardzo ekscytująco. Zarówno zawodnicy RCS Cerradu Czarnych Radom, jak i BBTS-u Bielsko-Biała prezentowali dzień wcześniej wysoką formę. Ostatecznie to radomianie mogli cieszyć się z tytułu młodzieżowych mistrzów Polski.

Na początku swoją dominację na boisku zaznaczyła drużyna z Radomia (8:1). Bielszczanie walczyli o każdą piłkę, ale siatkarze RCS Cerradu Czarnych Radom zachowywali większy spokój (12:7). Po atomowym ataku Bartłomieja Bołądzia, Wojskowi mogli cieszyć się z sześciu oczek przewagi (21:15). Pierwszą odsłonę zakończyła autowa zagrywka Pawła Gryca (25:19).

Drugiego seta otworzył remis (1:1). Niedługo potem radomianie „odskoczyli” na cztery punkty (9:5). Swój zespół do walki starał się poderwać Wojciech Siek (12:17). Ostatnie słowo należało do Jakuba Ziobrowskiego (25:16).

Trzeci set zaczął się dość wyrównanie (2:2). Przez kilka pierwszych „oczek” drużyny remisowały ze sobą (5:5).  Po autowej zagrywce zawodnika BBTSu, Czarni nieznacznie wyszli na prowadzenie (8:6). Na dłużej w polu zagrywki zameldował się Bartłomiej Bołądź (11:15). Mecz padł ostatecznie łupem świetnie dysponowanych Wojskowych (25:16).

MVP Spotkania został uznany Tomasz Fornal.

BBTS Bielsko-Biała – RCS Cerrad Czarni Radom 0:3 (19:25, 16:25, 16:25)

BBTS: Grad, Siek, Czerwiński, Gryc, Piotrowski, Skowroński, Marek(libero) oraz Skotarek, Michalec, Śnieżek

RCS Cerrad Czarni: Kędzierski, Tyszko, Fornal, Bołądź, Zwiech, Ziobrowski, Filipowicz(libero) oraz Moniak

(fot: mlodaliga.pl)