Piątka z Radomia z indywidualnymi wyróżnieniami

Po ubiegłorocznym srebrze młodzieżowcy RCS Cerrad Czarnych, prowadzeni przez trenera Andrzeja Sitkowskiego, tak jak dwa lata temu zdobyli złoty medal mistrzostw Polski. Siatkarze z Radomia bezsprzecznie zdominowali finałowy turniej w Legionowie.

Nie tylko wywalczyli złoty medal, ale zgarnęli też aż pięć indywidualnych wyróżnień. Tytuł najlepszego siatkarza turnieju finałowego Młodej Ligi i młodzieżowych mistrzostw Polski U-23, rozegranego w sobotę i niedzielę w Arenie Legionovo, otrzymał Tomasz Fornal, przyjmujący radomskiej ekipy.

Cztery inne indywidualne wyróżnienia przypadły jego kolegom ze złotej drużyny. Najlepiej zagrywającym został Jakub Ziobrowski, najlepiej blokującym – Jakub Zwiech, najlepiej atakującym – Bartłomiej Bołądź, a najlepiej rozgrywającym – Michał Kędzierski. Nagrodę dla najlepiej przyjmującego otrzymał natomiast Tomasz Piotrowski z wicemistrzowskiego zespołu BBTS Bielsko-Biała.

Trener drużyny z Radomia Andrzej Sitkowski komentując decyzje organizatorów turnieju zapewnił. - Pokazaliśmy, że jesteśmy najlepsi w Polsce i bardzo się z tego cieszymy.