Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Dla takich chwil warto pracować - mówi Andrzej Sitkowski

Dla takich chwil warto pracować - mówi Andrzej Sitkowski

01-05-2017 18:46


Dla takich chwil warto pracować - mówi Andrzej Sitkowski

W fazy play-off RCS Cerrad Czarni Radom nie przegrali żadnego seta. Podobnie w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Legionowie.

Pokonując w finale BBTS Bielsko-Biała podopieczni Andrzeja Sitkowskiego w znakomitym stylu sięgnęli po złoty medal. Prezentujący wysoką formę w fazie zasadniczej rywal tym razem po swojej stronie nie miał wielu atutów. - Postawiliśmy wysoko poprzeczkę i nie pozwoliliśmy im grać tak jak chcieli. Zagraliśmy chyba najlepszy mecz w tym sezonie - podkreśla Andrzej Sitkowski. - BBTS to bardzo dobry zespół, ale to nasza dobra gra wymusiła w finale ich błędy. Chłopcy bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne.

Obok umiejętności czysto sportowych ważnym elementem była atmosfera w drużynie. W ekipie nie było podziałów. - Wszyscy wzajemnie się wspierali. Atmosfera w szatni potem decyduje o tym jak zawodnicy czują się ze sobą na parkiecie. To główny klucz do osiągania takich wyników - przypomina trener.

Andrzej Sitkowski nie ma wątpliwości, że RCS Cerrad Czarni Radom odzyskał tytuł mistrzowski zasłużenie. - Wróciliśmy na pierwsze miejscu w kraju po roku przerwy. Bardzo cieszymy się z tego sukcesu. Teraz przez cały rok możemy mówić, że jesteśmy najlepsi w Polsce. Dla takich chwil warto pracować! - zapewnia szkoleniowiec.

Sukces to osiągnięcie Radomskiego Centrum Siatkarskiego, ale i klubu występującego w rozgrywkach PlusLigi. - Ten sukces świadczy o dobrej pracy w klubie, ale także współpracy pomiędzy trenerami. Wiadomo, że gdyby jej nie było, o ten złoty medal byłoby trudno. Mogę powiedzieć, że współpraca pomiędzy mną, a Robertem Pryglem i Wojtkiem Stępniem, czyli sztabem szkoleniowym zespołu z PlusLigi, układa się bardzo dobrze. To nasze wspólne osiągnięcie - przyznaje Andrzej Sitkowski. 
  


CZARNI TV
TABELA 2017/2018
    M Pkt
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle    
2.  

Asseco Resovia Rzeszów

   
3. PGE Skra Bełchatów    
4. Jastrzębski Węgiel    
5. Indykpol AZS Olsztyn    
6. Cuprum Lubin    
7. LOTOS Trefl Gdańsk    
8. Cerrad Czarni Radom    
9. ONICO AZS Politechnika Warszawska    
10.

 

GKS Katowice    
11. MKS Będzin    
12.

Espadon Szczecin

   
13. Effector Kielce    
14.   BBTS Bielsko-Biała    
15. Łuczniczka Bydgoszcz    
16. KS Aluron Warta Zawiecie    
COPYRIGHT © BY CERRAD CZARNI RADOM 2017