Mistrzowie gratulują Mistrzom. Tytuł alumnów z Radomia

Zespół Wyższego Seminarium Duchownego 6. raz z rzędu wywalczył tytuł mistrzowski w piłce siatkowej. Alumni z Radomia przygotowywali się do finałów bardzo solidnie.

Jeden z treningów odbyli z siatkarzami Cerrad Czarnych Radom, pod okiem Wojciecha Stępnia. Na zakończenie Piotr Filipowicz, libero zespołu PlusLigi powiedział: - Pierwszy raz grałem z klerykami. Było bardzo fajnie. Dla nich gra z zawodnikami to okazja, by się po prostu uczyli. Ale muszę powiedzieć, że dali radę. Prezentują dobry poziom i myślę, że na mistrzostwach obronią tytuł. Tego im życzymy i im kibicujemy.

W radomskim zespole zagrali: al. Paweł Zubek (kapitan), dk. Krzysztof Kołtunowicz, dk. Paweł Męcina, dk. Mateusz Nowak, al. Piotr Czyż, al. Michał Nachyła, al. Radosław Wąchocki, al. Patryk Karbownik.

- Serdecznie gratuluję naszej drużynie. Cieszy mnie to, bo zwycięstwo zbiegło się z jutrzejszą Niedzielą Dobrego Pasterza, kiedy całe seminarium wyrusza na parafie, by przybliżać życie w domu formacji. Będzie można pokazać i ten wymiar - mówi ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu.

Więcej o zmaganiach siatkarzy WSD przeczytać można TUTAJ

ks. Zbigniew Niemirski (radom.gosc.pl)