Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Siatkarze z Radomia w kadrze juniorów na kwalifikacje do MŚ U21

Siatkarze z Radomia w kadrze juniorów na kwalifikacje do MŚ U21

18-05-2017 07:20


Siatkarze z Radomia w kadrze juniorów na kwalifikacje do MŚ U21

Trzech siatkarzy Cerrad Czarnych Radom znalazło się w reprezentacji Polski juniorów, która od piątku walczyć będzie w turnieju kwalifikacyjnym do 2017 FIVB U21 Men Volleyball World Championship.

Turniej rozegrany zostanie w Berlinie. W stolicy Niemiec reprezentacja Polski zmierzy się kolejno (19-21 maja) z Belgią, Łotwą i Niemcami. W 12-osobowej kadrze znaleźli się Jakub Ziobrowski, Tomasz Fornal i Norbert Huber. Niestety trenujący na zgrupowaniu Jakub Rybicki, czwarty z siatkarzy radomskiego klubu, pozostał w kraju.

Przed odlotem na turniej zespół odwiedzili Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Włodzimierz Sadalski, szef Pionu Sportu i Szkolenia PZPS. - W ostatnich latach absolutnie zdominowaliście kategorią kadetów, kontynuujecie to na juniorskim szczeblu w Europie, a teraz życzę Wam byście nadal byli niepokonanym zespołem w rozgrywkach międzynarodowych. Powodzenia - powiedział Jacek Kasprzyk.

- Jesteśmy stawiani w roli faworyta tego turnieju, ale warto pamiętać, że chłopaki przez rok czasu ze sobą nie trenowali i nie grali. Nie jest to takie proste, aby teraz przez dwa tygodnie przygotować zespół w stu procentach. Zrobimy jednak wszystko, aby z Berlina wrócić z awansem - przyznał Sebastian Pawlik, szkoleniowiec kadry.

W Berlinie rozegrane zostaną mecze grupy F. Tymczasem w serbskim Pozarevacu rywalizować będą zespoły grupy E. Poza gospodarzami to Bułgaria, Francja i Ukraina. Awans wywalczą tylko pierwsze drużyny z każdej grupy.

(fot: pzps.pl)
  


CZARNI TV
TABELA 2017/2018
    M Pkt
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle    
2.  

Asseco Resovia Rzeszów

   
3. PGE Skra Bełchatów    
4. Jastrzębski Węgiel    
5. Indykpol AZS Olsztyn    
6. Cuprum Lubin    
7. LOTOS Trefl Gdańsk    
8. Cerrad Czarni Radom    
9. ONICO AZS Politechnika Warszawska    
10.

 

GKS Katowice    
11. MKS Będzin    
12.

Espadon Szczecin

   
13. Effector Kielce    
14.   BBTS Bielsko-Biała    
15. Łuczniczka Bydgoszcz    
16. KS Aluron Warta Zawiecie    
COPYRIGHT © BY CERRAD CZARNI RADOM 2017