Zagrają w finałowym turnieju MŚ juniorów

Reprezentacja Polski z siatkarzami Cerrad Czarnych Radom w składzie wywalczyła awans do turnieju finałowego mistrzostw świata juniorów.

Polski zespół wygrał pewnie trzy mecze bez straty seta, potwierdzając rolę faworyta nie tylko berlińskich kwalifikacji.  Najbardziej wyrównany mecz zespół juniorów z Polski stoczył przeciwko ekipie gospodarzy. W trzecim secie rywal prowadził już nawet 24:19, ale przy kąśliwej zagrywce Norberta Hubera, także znakomitej grze blokiem odrobili całą stratę. Dwa ataki Tomasza Fornala zakończyły mecz. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika wyszli z opresji obronną ręką.

Wcześniej Polacy zmierzyli się z Belgią i Łotwą. Biało-czerwoni awansowali  do finału mistrzostw świata, które rozegrane zostaną od 23 czerwca do 2 lipca w Brnie i Czeskich Budziejowicach. W każdym z trzech pojedynków turnieju w Berlinie do najskuteczniejszych siatkarzy należeli Tomasz Fornal i Jakub Ziobrowski. Z dobrej strony pokazał się też Norbert Huber, nowy zawodnik radomskiego klubu.