Dziewiąte miejsce na plaży w Rio

W Rio de Janeiro rozegrany został turniej World Tour w siatkówce plażowej z udziałem zawodników Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Docierając do finału z reprezentantów Polski najlepiej zaprezentował się duet Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Tymczasem Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak sklasyfikowani zostali na miejscu dziewiątym. Kacper Kujawiak grający w parze z zawodnikiem klubu Volley Rybnik  w walce o awans do drugiej rundy turnieju pokonał w bratobójczym pojedynku zespół Jakub Szałankiewicz/Maciej Rudol 2-1 (16, -19 ,13). Zdaniem II trenera Mateusza Radojewskiego o wygranej przesądził element współpracy bloku z obroną, który w wykonaniu Mariusza i Kacpra wyglądał bardzo dobrze.

Niestety w pojedynku o ćwierćfinał reprezentanci Polski trafili na mistrzów olimpijskimi z Rio de Janeiro. Alison i Bruno Schmidt (Brazylia) pewnie zwyciężyli 2-0 (11, 18). - Nie było niespodzianki. Brazylijczycy byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła - przyznał serwis pzps.pl. Dodając przy tym. - Brawa dla Mariusza i Kacpra za zdobycie dziewiątego miejsca w turnieju. Biorąc pod uwagę, że trenują i grają razem dopiero od kilku miesięcy jest to ich niewątpliwy sukces.

Na fazie grupowej z turniejem pożegnał się natomiast Michał Bryl, kolejny z przedstawicieli radomskiego klubu, grający w parze z Grzegorzem Fijałkiem.

(fot: fivb.org)