Polscy siatkarze lepsi od gospodarzy Mistrzostw Świata!

Drugi mecz i drugie zwycięstwo reprezentacji Polski mężczyzn, która w piątek (23 czerwca) rozpoczęła zmagania w Mistrzostwach Świata U-21. Po zwycięstwie nad Marokiem, kolejnym rywalem w grupie byli gospodarze - Czesi, którzy w starciu z biało-czerwonymi przegrali w trzech setach.

Drugie spotkanie na Mistrzostwach Świata U-21 biało-czerwoni mają już za sobą. Podopieczni Sebastiana Pawlika, po zwycięstwie na inaugurację nad zespołem Maroka (więcej o tym meczu, przeczytają Państwo TUTAJ), w drugim dniu zawodów zagrali z gospodarzami - reprezentacją Czech.

Przed wyjazdem na siatkarski mundial, Polacy właśnie z czeską drużyną zagrali dwa ostatnie sparingi, które wygrane zostały przez zespół biało-czerwonych. Psychicznie zatem przed sobotnią (24 czerwca) potyczką, mocniejsi byli siatkarze Sebastiana Pawlika, jednak Czesi przed własną publicznością nie zamierzali oddać meczu bez walki.

Już premierowa odsłona pokazała, że czekać nas będzie zacięta rywalizacja. W pierwszym secie walka toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie była w stanie zbudować większej przewagi punktowej. Po dwóch, własnych błędach Polaków, Czesi wyszli na prowadzenie (17:15). Biało-czerwoni nie tylko odrobili straty, ale w końcówce seta wyszli na prowadzenie (24:22). Gospodarze zdołali obronić piłki setowe i gra toczyła się na przewagi, którą wygrali zawodnicy Sebastiana Pawlika 29:27.

Drugi set miał podobny przebieg, jak premierowa odsłona. Przy stanie (14:14) zawodnicy Ivana Pelikana, wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Najpierw Czesi postawili skuteczny blok, a w dwóch kolejnych akcjach, Polacy nie zdołali skutecznie zakończyć swoich ataków (17:14). Biało-czerwoni doprowadzili jednak do wyrównania (20:20), a w decydującej fazie seta ponownie zachowali więcej "zimnej krwi" i triumfowali 25:23.

Trzeci sec był już jednak tylko formalnością. Młodzi siatkarze z Czech, po dwóch wyrównanych partiach nie zdołali utrzymać tak wysokiego poziomu, przegrywając 25:13, a całe spotkanie 3:0. Bardzo dobre spotkanie na Mistrzostwach Świata U-21 ponownie zaliczyli siatkarze Cerrad Czarnych Radom - Jakub Ziobrowski, Tomek Fornal oraz Norbert Huber. Na koniec fazy grupowej Polska w grupie A, zmierzy się w niedzielę (25 czerwca) z Kanadą.

Czechy - Polska 0:3 (27:29, 23:25, 13:25)
Czechy: Mikulenka, Dzavoronok D. , Sulc, Hudak, Cervinka, Smidl, Kunc (libero) oraz Dzavoronok M. , Indra, Vasina, Suda
Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero) oraz Domagała, Jakubiszak,