Cerrad Czarni Radom na drugim miejscu Partnerstwa Regionalnego Czarni

W niedzielę (17 września) rozegrane zostały ostatnie pojedynki w ramach Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. Na zakończenie zmagań Cerrad Czarni Radom pokonali bez starty seta Aluron Virtu Wartę Zawiercie, zaś Espadon Szczecin pokonał w czterech odsłonach Dafi Społem Kielce, pieczętując tym samym triumf w zawodach w Kozienicach.

O godzinie 10:00 na parkiecie zameldowali się siatkarze Dafi Społem Kielce oraz Espadonu Szczecin. Premierowa odsłona ku zaskoczeniu kibiców padła łupem zawodników z Kielc, którzy zwyciężyli po walce na przewagi (26:24). W kolejnych setach Espadon Szczecin objął już "pełną kontrolę". Zespół Michała Gogola triumfował w następnych partiach 25:23, 25:21 oraz 25:20, pieczętując tym samym zwycięstwo w meczu z Dafi Społem Kielce oraz całym turnieju, zachowując miano niepokonanej drużyny.

Dwie godziny później na hali sportowej w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu zameldowali się siatkarze Cerrad Czarnych Radom oraz Aluronu Virtu Warta Zawiercie. Obydwie drużyny rozpoczęły spotkanie od mocnych zagrywek, jednak to Cerrad Czarni Radom wysunęli się na nieznaczne prowadzenie (9:8). Przez długi czas nie można było wyłonić zdecydowanego faworyta. W końcówce pierwszej partii radomianie zachowali więcej "zimnej krwi" i wygrali walkę na przewagi (27:25).

W drugiej odsłonie niedzielnego meczu, goście z Zawiercia zaczęli systematycznie budować przewagę nad swoim przeciwnikiem. Bardzo dobrze w ataku spisywali się Michał Żuk oraz Łukasz Kaczorowski, którzy wyprowadzili swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (8:5). Aluron przez większość seta utrzymywał prowadzenie. Drużyna Emanuela Zaniniego nie zdołała jednak utrzymać go do końca, tracąc przewagę w końcówce seta. Przy stanie (20:20) skutecznym atakiem ze środka popisał się Dmytro Teryomenko i Wojskowi wyszli na prowadzenie (21:20). Siatkarze Roberta Prygla nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie, wygrywając go 25:23.

Trzeci set okazał się ostatnim w tym pojedynku. Goście z Zawiercia wprawdzie zbudowali solidną przewagę (13:16), jednak podobnie jak w poprzedniej odsłonie, nie zdołali utrzymać komfortowej przewagi do końca seta. Grę zespołu Cerrad Czarnych Radom poprowadził w ataku Michał Filip, po którego zagraniach widniał wynik (17:17). W końcówce więcej cierpliwości ponownie wykazali Wojskowi, co miało swoje odzwierciedlenie w rezultacie i końcowym triumfie (25:23).

Najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach Cerrad Czarnych Radom okazali się Michał Filip - autor 17 punktów oraz środkowy Dmytro Teryomenko - zdobywca 10 "oczek". W drużynie Aluronu najwięcej punktów zdobyli Łukasz Kaczorowski - 12 punktów i Michał Żuk - 12 punktów.

Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (27:25, 25:23, 25:23)
Cerrad Czarni Radom: Vincić, Żaliński, Teryomenko, Filip, Ostrowski, Rybicki, Wasilewski(L) oraz Fornal, Kwasowski, Droszyński
Aluron Virtu Warta Zawiercie: Pająk, Żuk, Swodczyk, Kaczorowski, Zapłacki, Marcyniak, Andrzejewski(L) oraz Akala

W końcowej klasyfikacji Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni na pierwszym miejscu, sklasyfikowany został zespół Espadonu Szczecin. Na drugim stopniu podium stanęli Cerrad Czarni Radom, zaś na trzecim Dafi Społem Kielce. Tuż za podium znaleźli się siatkarze Aluronu Virtu Warta Zawiercie. Miano MVP zawodów otrzymał środkowy Cerrad Czarnych Radom - Dmytro Teryomenko.

Wyniki spotkań Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni - Kozienice 2017:

Piątek (15 września):
16:00 - Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (26:24, 25:18, 25:23)
18:00 - Espadon Szczecin - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:23)

Sobota (16 września):
15:00 - Cerrad Czarni Radom - Espadon Szczecin 1:3 (25:19, 21:25, 23:25, 21:25)
17:00 - Dafi Społem Kielce - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

Niedziela (17 września):
10:00  - Espadon Szczecin - Dafi Społem Kielce 3:1 (24:26, 25:23, 25:21, 25:20)
12:00 - Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (27:25, 25:23, 25:23)