Cerrad Czarni i Indykpol AZS Olsztyn meldują się w finale!

Za nami pierwszy dzień zmagań podczas Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta miasta Starachowice! Swoje mecze bez straty seta wygrali Indykpol AZS Olsztyn pokonując Łuczniczkę Bydgoszcz oraz Cerrad Czarni Radom, którzy poradzili sobie z mistrzem Holandii -  Abiant Lycurgus Volleybal.

Międzynarodowy Turniej zagościł do Starachowic już po raz trzeci. Tym razem w Międzynarodowych zawodach o puchar prezydenta Starachowic przystąpiły trzy zespoły z PlusLigi: Cerrad Czarni Radom, Łucziczka Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn oraz mistrz Holandii - Abiant Lycurgus Volleybal.

Jako pierwsi na boisku zameldowali się Cerrad Czarni Radom oraz mistrzowie Holandii. Mecz miał całkowicie jednostronny przebieg. Podopieczni Roberta Prygla w pełni kontrolowali przebieg meczu, ogrywając Abiat Lycurgus Volleyball 3:0. Premierowa odsłona spotkania rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia radomian (12:6). Goście z Holandii nie mieli skutecznej recepty na perfekcyjnie działający środek w zespole WKS-u, a dodatkowo oskrzydlające ataki Tomka Fornala oraz Wojciecha Żalińskiego, przybliżały Cerrad Czarnych do triumfu. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:20 dla radomian.

W drugiej partii piątkowych zmagań podopieczni Roberta Prygla dalej dyktowali warunki gry. Tym razem Cerrad Czarni Radom triumfowali 25:19 i pewnie kroczyli po zwycięstwo w całym spotkaniu. Trzeci set okazał się ostatnim w starciu siódmej drużyny PlusLigi z ubiegłego sezonu z mistrzem Holandii. Cerrad Czarni Radom wygrali trzecią odsłonę 25:17, pieczętując awans do finału rozgrywek w Starachowicach. Najskuteczniejszymi zawodnikami Cerrad Czarnych Radom byli: Tomasz Fornal - 14 punktów, Wojciech Żaliński - 11 punktów oraz środkowy Dmytro Teryomenko - autor 10 oczek.

W drugim spotkaniu kibice również byli świadkami jednostronnego meczu. Tym razem naprzeciw siebie stanęły zespoły Indykpolu AZS Olsztyn oraz Łuczniczki Bydgoszcz. Siatkarze Roberta Santilliego bez straty seta rozprawili się ze swoim przeciwnikiem z PlusLigi, triumfując odpowiednio 25:16, 25:18 oraz 25:18.

W sobotę (23 września) rozegrane zostaną dwa ostatnie pojedynki. W walce o trzecie miejsce, o godzinie 13:00 zmierzą się Łuczniczka Bydgoszcz i Abiant Lycurgus Volleybal, zaś dwie godziny później w finale zagrają Cerrad Czarni Radom oraz Indykpol AZS Olsztyn.

Wyniki spotkań Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego o Puchar prezydenta miasta Starachowice: