Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! Cerrad Czarni Radom lepsi od MKS-u Będzin! (VIDEO)

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom, sięgnęli po pierwszy triumf w sezonie 2017/2018! Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia pokonali w hali MOSiR w Sosnowcu MKS Będzin 3:1! Najlepszym zawodnikiem meczu, wybrany został środkowy WKS-u, Dmytro Teryomenko!

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w wyśmienitych humorach wrócili ze swojego pierwsze, wyjazdowego spotkania w sezonie 2017/2018. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia po nieudanej inauguracji przed własną publicznością, w ramach 2 .kolejki siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn wybrali się do Sosonowca, gdzie stoczyli pojedynek z MKS-em Będzin.

Premierowy set środowego (4 październik) spotkania w hali sportowej w Sosnowcu, zapowiadał że przed bardzo licznie zgromadzonymi kibicami szykuje się niezwykle interesujący i zacięty pojedynek. W pierwszym secie walka trwała w najlepsze. Obydwa zespoły pokazywały nie tylko skuteczną, ale przed wszystkim kombinacyjną grę. Po stronie gospodarzy prym w ataku wiódł Araujo oraz Yordanov, zaś po stronie radomian Żaliński wraz z Fornalem. Losy premierowej partii ważyły się do ostatniej piłki. W końcówce seta więcej spokoju zachowali Cerrad Czarni Radom, którzy po dwóch ostatnich atakach ze środka Hubera, zwyciężyli 25:20.

W drugiej partii, gra toczyła się punkt za punkt. Jako pierwsi na kilku punktowe prowadzenie wyszli jednak Wojskowi. Przy stanie (12:13) Żaliński skutecznie zaatakował z prawego skrzydła, a następnie dołożył punkt w zagrywce i Cerrad Czarni Radom objęli prowadzenie (12:15). Kilka wymian później bezcenne punkty dodali Fornal oraz Huber i WKS zbudował czteropunktową przewagę (15:19). Podopieczni Roberta Prygla, takiej przewagi i szansy już nie wypuścili z rąk, zwyciężając 25:21.

W trzej odsłonie środowego meczu, będzinianie udowodnili, że nie zamierzają odpuszczać meczu bez walki. Heroiczna wręcz gra MKS-u sprawiła, że byliśmy świadkami niezwykle interesującej i strojącej na wysokim poziomie sportowym secie. Kilka zmian w podstawowym składzie MKS-u, sprawiło że w drużynie z Będzina było widać dużo świeżości, a przede wszystkim skuteczności. Prym w ataku po stronie gospodarzy wiódł wprowadzony Peszko, po której skutecznych atakach MKS wyszedł na prowadzenie (15:12). Mimo komfortowej przewagi punktowej, Cerrad Czarni Radom "dogonili" swojego rywala i zapowiadała się emocjonująca końcówka (20:20). W niej zwycięsko wyszli gospodarze, którzy po punktowym bloku Araujo wygrali trzeciego seta na przewagi, 26:24.

Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do Cerrad Czarnych Radom! W czwartej odsłonie pojedynku doskonałą zmianę dał Kwasowski, który swoimi skutecznymi atakami nie tylko przybliżał Wojskowych do zwycięstwa, lecz wprowadził ogromną wolę walki o każdą piłkę! Kluczowym momentem tego seta był stan od wyniku (14:14). Wówczas siatkarze z Radomia, aż pięć razy z rzędu zatrzymywali ataki rywala, dzięki czemu wyszli na prowadzenie (14:19)! Takiej przewagi siatkarze Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia już nie wypuścili z rąk, triumfując 25:18, a w całym spotkaniu 3:1! MVP meczu wybrany został środkowy radomskiego zespołu - Dmytro Teryomenko.

Trzeba również dodać, że swój debiut w tym sezonie zaliczył libero Dustin Watten. Amerykański libero po blisko 25 godzinach podróży z Chicago do Warszawy, przejechał kolejne 4 godziny do Sosnowca, aby zagrać już w meczu z MKS-em Będzin! Kadra Cerrad Czarnych Radom zatem skompletowana.

Po spotkaniu kibice oraz siatkarze Cerrad Czarnych Radom mieli szansę świętować pierwszy triumf swojego zespołu w nowym sezonie! Zobaczcie radość po ostatnim gwizdku sędziego!

MKS Będzin - Cerrad Czarni Radom 1:3 (20:25, 21:25, 26:24, 18:25)
MVP: Dmytro Teryomenko (Cerrad Czarni Radom)
MKS Będzin: Waliński, Kozub, Ratajczak, Grzechnik, Yordanov, Araujo, Potera (libero) oraz Kok, Seif, Kowalski, Faryna
Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Żaliński, Ziobrowski, Droszyński, Huber, Fornal, Watten (libero) oraz Filip, Kwasowski