Przegrana inauguracja w II lidze

To nie był udany powrót na drugoligowe pakiety. Siatkarze Czarnych Radom w wyjazdowym meczu z Krosno Glass Karpaty  PWSZ zdołali ugrać seta.

Uczestnik turnieju finałowego rozgrywek II ligi poprzedniego sezonu potwierdził sportowy poziom i ambicję. Zespół z Krosna da podopiecznych Andrzeja Sitkowskiego okazał się wymagającym przeciwnikiem potwierdzając, że obecnie również liczyć powinien się w rywalizacji o awans na zaplecze siatkarskiej ekstraklasy.

Drużyna z Radomia jedynie w drugiej odsłonie - wygranej po zaciętej wymianie w końcówce - nawiązała wyrównaną wymianę. W pozostałych Krosno Glass Karpaty PWSZ zdominowało wydarzenia na parkiecie. Gospodarze świetnie radzili sobie w polu zagrywki. W przeciwieństwie do zespołu z Radomia popełnili dużo mniej błędów własnych.

- Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Inna sprawa, że Karpaty zagrały bardzo dobrze. Potwierdzając, że hala w Krośnie jest obiektem w którym rywalom będzie szalenie trudno coś ugrać - podsumował spotkanie Łukasz Zugaj, kapitan Czarnych.

Krosno Glass Karpaty  PWSZ - Czarni Radom 3:1 (25:17, 24:26, 25:20, 25:13)

Czarni: Bagniuk, Kędra, Wójcik, Zugaj, Moniak, Skwarek, Płaskociński (libero) oraz Czubiński, Ostrowski, Kozłowski, Osiński.

 

W INNYCH MECZACH I TABELA