Drugoligowy zespół Czarnych zagra we własnej hali

W sobotnim meczu drugoligowy zespół siatkarzy Czarnych w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu zmierzy się z SMS Neobus Raf-Mar Niebylec.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Krośnie podopieczni Andrzeja Sitkowskiego staną przed szansą odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie. Zadanie nie będzie łatwe, ale siatkarze zapowiadają ambitną postawę.

- Niebylec to kolejny doświadczony, posiadający w kadrze ogranych na drugoligowych parkietach, zawodników. Jestem jednak przekonany, że wykorzystując atut własnej hali zagramy o wiele lepiej niż przed tygodniem i zrehabilitujemy się za przegraną w Krośnie - podkreśla Damian Płaskociński, jeden z bardziej doświadczonych siatkarzy drugoligowej ekipy Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

W drużynie nie brak kłopotów. Z urazem zmaga się Jakub Tyszko. Tymczasem rywal stawić ma się w pełnym składzie. Jego barw broni m.in. Damian Sąpór, wychowanek klubu z Radomia. Grającym trenerem jest natomiast Jan Włodarczyk.

Neobus Raf-Mar Niebylec na drugoligowych parkietach występuje od trzech lat. W 2016 roku był nawet blisko wywalczenia awansu na zaplecze PlusLigi. Ostatnie rozgrywki dla ekipy z Niebylca nie była już tak udana. Drużyna zakończyła zmagania na szóstym miejscu.

Początek sobotniego meczu w hali przy ul. Narutowicza - godz. 13.00. Wstęp wolny.