Awans drugoligowego zespołu Czarnych

Trwa przygoda Czarnych z Pucharem Polski. W środę siatkarze z Radomia awansowali do kolejnej rundy, w której ich rywalem będzie już pierwszoligowiec.

Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego pokonali TKS Auto Partner Tychy. Czarni zwyciężyli czwarty zespół grupy piątej II ligi 3:1. - Patrząc na suchy wynik można odnieść wrażenie, że nasze zwycięstwo nie podlegało dyskusji. W poszczególnych odsłonach mecz miał bardzo wyrównany przebieg - podkreślił Łukasz Zugaj.

Wystarczy wspomnieć, że w dwa wygrane przez Czarnych sety kończyły się na przewagi. - Rywal postawił nam naprawdę trudne warunki - zapewnił kapitan drużyny z Radomia. Przeciwnik docenił klasę ekipy prowadzonej przez trenera Andrzeja Sitkowskiego. - Przygoda z Pucharem Polski kończy się dla naszego zespołu. Wyeliminował nas jednak naprawdę dobry przeciwnik - przyznali przedstawiciele TKS Auto Partner Tychy.

W kolejnej rundzie siatkarskiego Pucharu Polski do rozgrywek przystąpią już ekipy grające na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy. Przeciwnikiem drużyny Radomskiego Centrum Siatkarskiego będzie Krispol Września, aktualny wicelider I ligi. Mecz odbędzie się 8 listopada.

Czarni Radom - TKS Auto Partner Tychy 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:23)

Czarni: Bagniuk, Ostrowski, Skwarek, Zugaj, Wójcik, Kędra, Płaskociński (libero) oraz Czubiński, Moniak, Harabin.