Drugi triumf w tym sezonie i pierwszy we własnej hali!

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom po dwóch porażkach z rzędu, w środę (18 października) sięgnęli po pierwszy triumf we własnej hali! Zawodnicy Roberta Prygla pokonali bez straty seta BBTS Bielsko-Biała, odnotowując drugi triumf w tym sezonie. MVP spotkania wybrany został atakujący WKS-u, Michał Filip.

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w środowy wieczór (18 października) mieli wreszcie powody do zadowolenia. Po dwóch nieudanych pojedynkach w PlusLidze, Wojskowi podejmowali na własnym obiekcie drużynę BBTS-u Bielsko-Biała. Zanim jednak doszło do pierwszego gwizdku w meczu, byliśmy świadkami bardzo miłej uroczystości. Przed meczem Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej wręczył mistrzom świata juniorów - Tomaszowi Fornalowi, Jakubowi Ziobrowskiemu i Norbertowi Huberowi dyplomy i listy gratulacyjne od ministra sportu.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Niesieni dopingiem własnych kibiców, Cerrad Czarni Radom wyszli na spotkanie mocno skoncentrowani i przede wszystkim zdeterminowani w walce o każdą piłkę. Efektem tego było zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:16. W drugim secie spotkania mieliśmy najwięcej emocji. Siatkarze z Bielska-Białej po nieudanej premierowej partii, w drugiej odsłonie spotkania, zaczęli prezentować się znacznie lepiej. Bardzo dobrze na środku po stronie BBTS-u spisywał się Bartosz Cedzyński, a kolejne punkty ze skrzydeł dokładał Viacheslav Tarasov. Przewaga gości utrzymywała się aż do decydującego momentu seta (19:21). W kolejnych akcjach meczu, doskonałym atakiem popisał się Tomek Fornal, a punktowy, potrójny blok gospodarzy dał piłkę setową (24:22). Drugą partię zakończył atakiem z lewego skrzydła kapitan WKS-u, Wojciech Żaliński 25:23.

Po dziesięciominutowej przerwie byliśmy świadkami jednostronnego seta. Cerrad Czarni Radom już od początku trzeciego seta zbudowali sobie solidną przewagę (16:11), której nie oddali do końca partii. Prym w ataku w meczu z BBTS-em wiódł Michał Filip, który w całym spotkaniu zdobył aż 20 punktów, notując bardzo wysoką 62% skuteczność w ataku. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia wygrali trzecią odsłonę 25:17, a całe spotkanie 3:0!

Po dwóch porażkach z rzędu, Cerrad Czarni Radom wreszcie mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w lidze i pierwszego przed własną publicznością. Na zakończenie gier w październiku, Wojskowi już w najbliższą sobotę (21 października) zmierzą się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, zaś w piątek (27 października) podejmą w hali MOSiR-u w Radomiu, PGE Skrę Bełchatów.

Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:23, 25:17)
MVP: Michał Filip (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Droszyński, Filip, Żaliński, Fornal, Teryomenko, Ostrowski, Watten (libero) oraz Kwasowski, Ziobrowski.
BBTS Bielsko-Biała: Maciończyk, Krikun, Tarasow, Janeczek, Siek, Cedzyński, Czauderna (libero) oraz Łukasik, Marek (libero), Piotrowski, Bucki.