Dużo męskich wymian w Świdniku

Bez wygranego seta powrócili z wyjazdowego meczu siatkarze drugoligowego zespołu Radomskiego Centrum Siatkarskiego. Tym razem Czarni uległ Avii Świdnik.

Tradycyjnie - jak kilka poprzednich meczów - i tym razem siatkarze z Radomia rozpoczęli obiecująco. W pierwszym secie prowadzili 7:4. Z upływem czasu to jednak przeciwnik nadawał ton wydarzeniom na parkiecie.

Pierwsza odsłona zakończyła się porażką 22:25. Identyczny rezultat odnotowano w drugim secie. Przy stanie 20:20 drużyna z Radomia straciła w nim trzy punkty z rzędu. Był to decydujący moment wymiany.

W trzeciej część meczu gospodarze dyktowali warunki. Szybko objęli prowadzenie 3:0. Co prawda radomianie zniwelowali stratę do jednego punktu (8:9). Avia nie wypuściła szansy odnosząc pewne zwycięstwo.

Na parkiecie dało się zauważyć dużo męskich wymian, niezłą grę w obronie i w bloku. Mecz stał na niezłym poziomie. Bardzo cieszy nas druga wygrana z rzędu za trzy punkty. Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku - podsumował spotkanie Sławomir Czarnecki, trener zespołu gospodarzy.

W barwach Avii zagrali m.in. Konrad Machowicz i Błażej Czarnecki, byli zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

MKS Avia Świdnik – RCS Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)