Pierwsze mecze ligi siatkarskich talentów za nami

Ruszała kolejna edycja Radomskiej Ligi „Siatkarskie Talenty”. To projekt Radomskiego Centrum Siatkarskiego skierowany do uczniów szkół podstawowych. Liga jest częścią zadania promującego aktywność fizyczną wśród dzieci.

W dotychczasowych edycjach wzięło udział kilkaset uczniów. Tak jak poprzednio, w sezonie 2017/2018, liga składa się z turniejów dla dzieci z klas IV-V. Czwartoklasiści tworzą dwuosobowe siatkarskie zespoły, piątoklasiści tzw. „trójki”.

Ligę zainaugurował turniej w hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Batalionów Chłopskich 16. W grupie starszej triumfował pierwszy zespół reprezentujący Publiczną Szkołę Podstawową nr 6. Kolejne lokaty między sobą podzieliły ekipy PSP 34 i 24. W grupie młodszej również zwyciężyła drużyna PSP 6, a kolejne miejsca zajęli siatkarze PSP 24 i PSP 2.

- W starszej grupie odbyło się kilka naprawdę wyrównanych i emocjonujących spotkań. Ciekawie przebiegała też rywalizacja wśród najmłodszych. Dla tej grupy było to pierwsze zetknięcie z rywalizacją na siatkarskim parkiecie - przyznał Kamil Pietralski, odpowiadający z ramienia klubu w tym roku za przebieg ligi najmłodszych siatkarzy.

Rozgrywki promują aktywność dzieci, pomóc mają też klubowi w rozszerzeniu podstawy szkoleniowej. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają szansę rozpoczęcia treningów, a także reprezentowania klubu i Radomia w ogólnopolskim turnieju Kinder+Sport. Liga jest również doskonałym uzupełnieniem przygotowań uczniów do Radomskiej Olimpiady Młodzieży.

Przy okazji inauguracji Radomskiej Ligi „Siatkarskie Talenty” klub zachęca dzieci do podjęcia treningów. Systematyczne zajęcia odbywają się w grupach naborowych. Pragnących podjąć treningi zapraszamy do opiekunów grup. Z wykazem i godzinami zajęć w szkołach zapoznać można się: TUTAJ.