Porażka na drugoligowym parkiecie

Zimny prysznic w sobotni wieczór zafundowali sobie siatkarze drugoligowego zespołu Czarnych Radom.

Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce przed sobotnią kolejką w tabeli grupy szóstej po stronie zysków posiadali zaledwie trzy ugrane sety. Nie mieli jeszcze powodów aby cieszyć się z wygranej. Faworytem wydawał się zespół gospodarzy. Parkiet zweryfikował jednak te oczekiwania. To goście odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo.

W secie otwarcia zespół Radomskiego Centrum Siatkarskiego przegrywał 17:20. Kilka minut później, gdy po zagraniu Łukasza Zugaja objął prowadzenie 22:21, wydawało się, że to podopieczni Andrzeja Sitkowskiego kontrolują wydarzenia. Niestety stało się inaczej. Falami gospodarze zagrali w kolejnych odsłonach. W drugiej Kacper Kędra wyprowadził drużynę na prowadzenie 16:10. Chwilę później na tablicy widniał już wynik 22:22. Na szczęście siatkarze z Radomia z opresji wyszli jeszcze zwycięsko.

Długo na kompromitację zanosiło się natomiast w trzecim secie. Goście objęli prowadzenie 12:5. W pewnym momencie wygrywali nawet 21:7! W końcówce gospodarze wywalczyli kilka punktów, które nieco zatarły fatalne wrażenie. Zmienną dyspozycję podopieczni Andrzeja Sitkowskiego zademonstrowali w kolejnej partii. Po autowym ataku Patryka Więckowskiego wygrywali 16:12. Prowadzili nawet 20:16. Pozwolili jednak rywalowi na odrobienie strat. Przy remisie 21:21 Łukasz Zugaj i Wiktor Skwarek na szczęście wykończyli dwie z rzędu akcje.

Tie break niestety rozegrano już pod dyktando przeciwnika. Po serii błędów gospodarzy Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce szybko wypracowali sobie bezpieczne prowadzenie. Gospodarze rozczarowali. Wystarczy powiedzieć, że najskuteczniejszym graczem drużyny okazał się Łukasz Zugaj, który podczas rozgrzewki nabawił się urazu. Upadł tak pechowo, że rozciął prawą rękę. Wytrwał co prawda do końca spotkania. Bezpośrednio po nim trafił jednak na izbę przyjęć radomskiego szpitala, gdzie lekarze zmuszeni byli zszywać ranę.

Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Patryka Więckowskiego, który na co dzień trenuje z zespołem Dafi Społem Kielce.

Czarni Radom – Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce 2:3 (22:25, 25:22, 15:25, 25:23, 9:15)

Czarni: Czubiński, Kędra, Skwarek, Zugaj, Płaskociński, Wójcik, Leszczyński (libero) oraz Prokopczyk, Kozłowski, D. Ostrowski, Bagniuk, K. Kowalski, Kaczmarczyk