Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Lider i tym razem za mocny

Lider i tym razem za mocny

12-12-2017 08:49

Lider okazał się za mocny. W kolejnym meczu drugoligowy zespół siatkarzy Czarnych Radom uległ we własnej hali ekipie Krosno Glass Karpaty.

Gospodarze rozpoczęli obiecująco. Przy stanie 23:23 w pierwszym secie popełnili jednak dwa błędy, co skrzętnie wykorzystał doświadczony przeciwnik. W drugiej partii podopieczni Andrzej Sitkowskiego nie mieli podobnych kłopotów. Objęli prowadzenie 17:15, a nawet 19:15. Tym razem w decydującym momencie wykazali więcej zimnej krwi.

Niestety dwie kolejne odsłony rywal rozstrzygnął już na swoją korzyść. W trzecim secie goście szybko wypracowali sobie przewagę kilku punktów (10:3). Bardziej wyrównany, przynajmniej na początku, miał przebieg czwartej części. Gdy Karpaty objęły prowadzenie 20:17 nie zmarnowały już szansy i z Radomia wyjechały z kompletem punktów.  Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie obu drużyn w pierwszej rundzie.

Trudne warunki atmosferyczne spowodowały, że drużyna gościa miała kłopot z dojazdem do Radomia, a mecz rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem.

Czarni Radom - Krosno Glass Karpaty 1:3 (23:25, 25:23, 20:25, 21:25)

Czarni: Czubiński, Kędra, Wójcik, Zugaj, Płaskociński, Skwarek, Filipowicz (libero) oraz Prokopczyk, Moniak, D. Ostrowski, Kozłowski, Bagniuk.