Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Grała Radomska Liga „Siatkarskie Talenty”

Grała Radomska Liga „Siatkarskie Talenty”

16-12-2017 05:58


Grała Radomska Liga „Siatkarskie Talenty”

Odbyła się kolejna seria spotkań Radomskiej Ligi „Siatkarskie Talenty”. To projekt Radomskiego Centrum Siatkarskiego skierowany do uczniów szkół podstawowych.

Liga jest częścią zadania promującego aktywność fizyczną wśród dzieci. W sezonie 2017/2018 szkolący siatkarską młodzież klub organizuje serię turniejów dla dzieci z klas IV-V. Czwartoklasiści tworzą dwuosobowe siatkarskie zespoły, piątoklasiści tzw. „trójki”. Turniej rozegrany w hali Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ul. Batalionów Chłopskich 16 zdominowali przedstawiciele PSP Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego. Młodzi siatkarze placówki mieszczącej się przy ul. Rapackiego triumfowali zarówno w młodszej, jak i starszej grupie wiekowej.

- Cieszy nie tylko postawa, ale i coraz lepszy poziom prezentowany przez zawodników - podkreśla Luiza Lenartowicz-Kalbarczyk. Szkoleniowiec sportowców stawiających pierwsze kroki na siatkarskich parkietach chwali podopiecznych, docenia też klasę innych zespołów. - Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci PSP 24. Warto również podkreślić podium drużyny PSP 23 - mówi Luiza Lenartowicz-Kalbarczyk.

Tymczasem odpowiadający za organizację i przebieg zmagań Kamil Pietralski zwraca uwagę na coraz wyższą frekwencję. - Cieszy, że najmłodsi garną się nie tylko do piłki nożnej, a doceniają też taką dyscyplinę jak piłka siatkowa. W starszej grupie odbyło się kilka naprawdę wyrównanych i emocjonujących spotkań. Ciekawie przebiegała też rywalizacja wśród najmłodszych.

Rozgrywki promują aktywność dzieci, pomóc mają też klubowi w rozszerzeniu podstawy szkoleniowej. - Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają szansę rozpoczęcia treningów, a także reprezentowania klubu i Radomia w ogólnopolskim turnieju Kinder+Sport. Liga jest również doskonałym uzupełnieniem przygotowań uczniów do Radomskiej Olimpiady Młodzieży - przypomina Paweł Piotrowski, prezes RCS.

Klub zachęca dzieci do podjęcia treningów. Systematyczne zajęcia odbywają się w grupach naborowych. Zapraszamy do opiekunów grup. Z wykazem i godzinami zajęć w szkołach zapoznać można się: TUTAJ

Organizowana przez klub Radomska Liga „Siatkarskie Talenty” finansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Gminy Miasta Radomia.

Dwójki:
1.PSP 6 I
2.PSP 24 III
3.PSP 24 II
4.PSP 24 I
5.PSP 23 II
6.PSP 2 II

Trójki:
1.PSP 6 I
2.PSP 23 I
3.PSP 24 I
4.PSP 24 II
5.PSP 6 II
6.PSP 34 II
  


BILETY
RADOM
INSTAGRAM
TERMINARZ / TABELA
SKLEP
COPYRIGHT © BY CERRAD CZARNI RADOM 2018