Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Mikołajkowe granie na siatkarskim parkiecie

Mikołajkowe granie na siatkarskim parkiecie

20-12-2017 07:27


Mikołajkowe granie na siatkarskim parkiecie

Radomskie Centrum Siatkarskie przeprowadziło kolejny turniej z myślą o najmłodszych sympatykach. Tym razem chłopcy rywalizowali w Turnieju Mikołajkowym.

W zawodach przeprowadzonych w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 34 w Radomiu wzięło udział 26 drużyn. Zespoły rywalizowały trzech kategoriach wiekowych. W zmaganiach na siatkarskich parkietach uczestniczyło w sumie 102 zawodników dopingowanych zarówno przez trenerów jak i licznie zgromadzonych rodziców. Kilkugodzinna rywalizacja dostarczyła wielu emocji.

W kategorii „2” wystartowało 10 zespołów, podzielone na dwie grupy. Do finałów awansowały dwie najlepsze drużyny, a następne dwie grały o miejsca 5-8. Tu gra toczyła się na krzyż (1 z grupy A z drugim z grupy B). Zwycięzcy zagrali w finale, a przegrani o 3 miejsce. Podobnie o miejsca 5-8. Drużyna 9 i 10 rozegrała mecz o 9 miejsce. W najmłodszej grupie rywalizację zdominowali młodzi siatkarze z Kobyłki, których prowadził Piotr Szymanowski, były znany zawodnik m.in. zespołu Warka Czarni Radom.

W dwóch pozostałych kategoriach obowiązywał identyczny schemat, ale rywalizację zdominowali już gospodarze. Zespoły Radomskiego Centrum Siatkarskiego okazali się najlepsi zarówno w „trójkach” jak i „czwórkach”. - Był to naprawdę bardzo udany turniej, który obok sportowej rywalizacji na pewno wszystkim uczestnikom dostarczył sporo emocji - zapewnił Rafał Skórnicki, szkoleniowiec Czarnych odpowiadający za przebieg rywalizacji.

Dla zwycięskich drużyn organizatorzy przygotowali okolicznościowe statuetki, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe koszulki. Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej Chłopców przeprowadzono i sfinansowano dzięki pomocy Gminy Miasta Radomia.

Wyniki

DWÓJKI:

o III miejsce: PSP 6 Radom I – PSP 6 Radom III 23:25

Finał: Trójka II Kobyłka – Trójka II Kobyłka 13 : 25

TRÓJKI:

o III miejsce: Jaguar Wolanów – PSP 24 Radom 14:25

Finał: Czarni Radom II – Czarni Radom I 21:25

CZWÓRKI:

o III miejsce: Czarni Radom I – Radmot Jedlińsk 25:15

Finał: Czarni Radom II – Czarni Radom III 26:16
/ Sławomir Monik /


  


BILETY
RADOM
INSTAGRAM
TERMINARZ / TABELA
SKLEP
COPYRIGHT © BY CERRAD CZARNI RADOM 2018