Triumf Cerrad Czarnych Radom nad zespołem Łuczniczki Bydgoszcz!

W ramach 14. kolejki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn siatkarze Cerrad Czarnych Radom podejmowali przed własną publicznością Łuczniczkę Bydgoszcz! Wojskowi mimo porażki w pierwszej partii, w trzech kolejnych rozbili swojego rywala, zgarniając komplet punktów! MVP meczu wybrany został Jakub Ziobrowski!

Dla obydwu drużyn piątkowe (22 grudnia) spotkanie w radomskiej hali MOSiR-u miało podwójną wartość. Cerrad Czarni aby oddalić się od strefy barażowej i dalej mieć kontakt z pierwszą ósemką musieli zgarnąć komplet punktów. Siatkarze z Bydgoszczy z kolei w tym sezonie zdołali wygrać zaledwie trzy mecze, co plasuje ich na odległym 14. miejscu i aby wydostać się z niebezpiecznej strefy barażowej, musieli sięgnąć po punkty w Radomiu.

Pojedynek niespodziewanie lepiej rozpoczął się dla siatkarzy Jakuba Bednaruka. Zespół Łuczniczki, który w tym sezonie musi radzić sobie z ogromnymi problemami zdrowotnymi w zespole, wyszedł na mecz niezwykle zmotywowany. Efektem tego był triumf w pierwszej odsłonie spotkania (25:23). Radomianie jakby podrażnieni porażką w premierowej odsłonie, w kolejnych setach wreszcie wchodzili na "odpowiedni tory".

Wojskowi nie tylko zaczęli grać skuteczniej w ataku, ale przede wszystkim zaczynali zagrać swojemu rywali w polu serwisowym. Łuczniczka zaczęła mieć coraz większe problemy z dokładnym przyjęciem, czego efektem były albo skuteczne bloki gospodarzy, albo wykorzystywane kontrataki. Druga partia zakończyła się pewnym zwycięstwem zawodników z Radomia 25:15.

Po dziesięciominutowej przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Od tego momentu pojedynek w hali MOSiR-u miał jednego głównego aktora, którym byli siatkarze Cerrad Czarnych Radom. Niesieni fantastycznym dopingiem własnych kibiców, zawodnicy Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia w dwóch kolejnych odsłonach nie mieli sobie równych.

Trzecia partia zakończyła się zwycięstwem 25:16, zaś czwarta 25:14. Triumf Cerrad Czarnych Radom nad Łuczniczką Bydgoszcz był już szóstym triumfem w obecnym sezonie. Teraz przed Wojskowymi świąteczna przerwa. Do treningów siatkarze wrócą 26 grudnia, a cztery dni później zagrają derbowy pojedynek. Przeciwnikiem będzie na wyjeździe ONICO Warszawa.

Cerrad Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:15, 25:16, 25:14)
MVP: Jakub Ziobrowski (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Droszyński, Ziobrowski, Żalinski, Kwasowski, Teryomenko, Huber, Watten (libero) oraz Rybicki
Łuczniczka Bydgoszcz: Goas, Filipiak, Ananiev, Rohnka, Jurkiewicz, Szalacha, A. Kowalski (libero) oraz Gryc, Bobrowski