ONICO Warszawa lepsza w starciu z Cerrad Czarnymi Radom

W ostatnim meczu 2017 roku Cerrad Czarni Radom zagrali w ramach 15. kolejki PlusLigi na wyjeździe z ONICO Warszawa. Podopieczni Roberta Prygla w hali COS Torwar stoczyli czterosetowy bój, z którego zwycięsko wyszli siatkarze ze stolicy Polski. Po pierwszej części rundy zasadniczej obecnego sezonu Wojskowi plasują się na 11. miejscu w tabeli.

W ostatnim meczu roku 2017 Cerrad Czarni Radom przegrali 1:3 w Derbach Mazowsza z Onico Warszawa. Do spotkania z drużyną ze stolicy radomianie przystępowali osłabieni brakiem kontuzjowanych Tomasza Fornala i Michała Filipa. Mimo tego i faktu, że ich przeciwnicy plasowali się wyżej w ligowej tabeli podopieczni trenera Prygla pojechali do Warszawy z bojowym nastawieniem.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki, jednak później gracze Onico zaczęli prezentować się bardzo dobrze. Nie do zatrzymania był Bartosz Kwolek. To głównie dzięki niemu podopieczni wygrali tę partię 25:15 obejmując prowadzenie w meczu 1:0. Drugi set był już zupełnie inny. Nasi gracze rozpoczęli bardzo dobrze szybko narzucając swój styl gry gospodarzom co obrazował wynik 8:4. W miarę upływu kolejnych akcji znów jednak warszawianie doszli do głosu wyprowadzając się na 16:15. To nie był koniec emocji. Mimo wydawałoby się patowego położenia - 24:21 dla Onico, radomianie doprowadzili do pasjonującej końcówki na przewagi. Ostatecznie seta asem skończył Kwolek i warszawianie prowadzili 2:0 w meczu.

Dziesięciominutowa przerwa pomogła Cerrad Czarnym, którzy dotrzymywali kroku Onico. Znów jednak pokazali charakter gdy wyprowadzili ze stanu 15:17 na 20:17 i wydawało się pewnie zmierzali do wygrania partii. Warszawa jednak nie zwalniała tempa, choć ostatecznie to radomianie byli góra 28:26 i przegrywaliśmy już tylko 1:2. Czwarta i jak się niestety okazała ostatnia partia meczu dobrze się rozpoczęła dla Cerrad Czarnych. Niestety końcówka należała do rywali i to ostatecznie oni cieszyli się ze zwycięstwa w secie 25:22 i także wygranej w meczu 3:1. Pomimo niekorzystnego wyniku zespół trenera Prygla pokazał charakter w Derbach Mazowsza. Kolejne spotkanie Cerrad Czarni rozegrają 6 stycznia w Katowicach z miejscowym GKSem.

PlusLiga: ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:15, 31:29, 26:28, 25:22)
MVP: Wojciech Włodarczyk (ONICO)
ONICO Warszawa: Brizard 7, Gjorgiew 8, Kwolek 24, Włodarczyk 17, Wrona 8, Nowakowski 10, Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans 4, Warda, Firlej
Cerrad Czarni Radom: Droszyński, Ziobrowski 22, Żaliński 19, Kwasowski 10, Teryomenko 7, Huber 8, Watten (libero) oraz Vincić 4, Ostrowski, Rybicki