Kapitalny mecz Wojskowych! Cenne zwycięstwo nad MKS-em Będzin!

W pierwszym meczu w roku 2018 we własnej hali Cerrad Czarni Radom pokonali MKS Będzin 3:0. MVP spotkania został wybrany kapitan naszej drużyny Wojciech Żaliński. Dla drużyny Wojskowych jest to siódme zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi.

Piątkowa potyczka była inauguracją w hali MOSiR w dopiero co rozpoczętym roku 2018, zaś był to drugi mecz rundy rewanżowej. Wojskowi przystępowali do niego w bojowych nastrojach z chęcią wywalczenia pełnej puli punktowej. Ten sam plan mieli także goście z Będzina. Początek meczu był dość nietypowy, ponieważ goście objęli prowadzenie 8:4. Szybko jednak Cerrad Czarni wzięli sprawy w swoje ręce i w chwilę doprowadzili do remisu 13:13 dzięki dobrym zagrywkom i czujnej grze w kontrataku. W miarę upływu kolejnych akcji zarysowywała się coraz większa przewaga podopiecznych trenera Prygla i dzięki piorunującej końcówce pierwsza partia padła ich łupem 25:20 i objęli oni prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona zaczęła się ponownie od prowadzenia gości 8:6. Podobnie jednak jak i w pierwszej partii gospodarze rozkręcali się z minuty na minutę niwelując dystans, który wynosił już nawet w pewnym momencie cztery oczka - 12:16. Kluczem do wygrania partii okazała się ponownie zagrywka i to dzięki niej i grze w bloku gospodarze odrobili straty by ostatecznie wygrać i tę partię. Tym razem 25:22 i stało się jasne, że w Radomiu po meczu do stanu posiadania w lidze dopisany będzie co najmniej punkt.

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia miała zupełnie odwrotny przebieg w stosunku do dwóch poprzednich. Cerrad Czarni bowiem prowadzili od początku seta i pewnie zmierzali do zwycięstwa. Wtedy jednak będzinianie podjęli walkę wychodząc nawet na prowadzenie 18:16. Radomianie pokazali charakter w tym momencie szybko wybijając z głowy gościom myśli o ewentualnym odwróceniu losów meczu i ostatecznie wygrali 25:21 i całe spotkanie 3:0 inkasując trzy oczka, a statuetka MVP powędrowała do dobrze grającego dziś kapitana zespołu Wojciecha Żalińskiego.

Kolejne spotkanie Cerrad Czarni rozegrają 19 stycznia kiedy to w Szczecinie ich przeciwnikiem będzie Espadon.

Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)
MVP: Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Vincić 1, Ziobrowski 11, Żaliński 20, Kwasowski 11, Teryomenko 7, Huber 3, Watten (libero)
MKS Będzin: Seif 3, Araujo 13, Klobucar 4, Peszko 11, Grzechnik 3, Kowalski 7, Potera (libero) oraz Yordanov 2, Gregorowicz (libero), Faryna 2, Kozub. Sędziowie: Paweł Ignatowicz i Sławomir Gołąbek