Trzeci triumf z rzędu! Dafi Społem Kielce poległo w Radomiu!

Trzeci triumf z rzędu! Dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie i awans na 9. miejsce w tabeli! Drużyna Cerrad Czarnych Radom w niedzielny wieczór w hali MOSiR-u nie dała szans swojemu przeciwnikowi. Dafi Społem Kielce przegrał na terenie Wojskowych 3:0. MVP meczy wybrany został przyjmujący Czarnych, Kamil Kwasowski.

Spotkanie z Dafi Społem Kielce było dla Cerrad Czarnych Radom niezwykle ważne. Ewentualna wygrana pozwalała przedłużyć serię zwycięstw do trzech. Do niedzielnego pojedynku w hali MOSiR-u,  podopieczni trenera Roberta Prygla przystępowali osłabieni brakiem Jakuba Ziobrowskiego, który nie mógł wystąpić ze względu na uraz odniesiony na jednym z treningów. Na tej pozycji, komplet publiczności zobaczył kapitana WKS-u, Wojciech Żaliński.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od prowadzenia gości, którzy uzyskali dwa punkty przewagi (11:13). Od tego momentu Cerrad Czarni przycisnęli swoich rywali i za sprawą dobrych zagrywek i świetnych ataków na kontrach szybko wysforowali się na prowadzenie, które systematycznie powiększali. Ostatecznie Wojskowi wygrali premierową partię 25:18. Druga odsłona wyraźnie "rozochociła"  siatkarzy WKS-u, którzy od samego początku dominowali na parkiecie, uzyskując szybko dość wyraźną przewagę. Uzyskany dystans pozwalał na swobodę w grze. To właśnie ona pozwoliła na wygranie także i drugiego seta. Tym razem 25:20 i na tablicy świetlnej wynik brzmiał już 2:0 dla gospodarzy.

Dziesięciominutowa przerwa nie rozstroiła radomian. Mimo dobrej gry rywala podopieczni trenera Roberta Prygla zachowali więcej zimnej krwi i w końcówce nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając ostatecznie 28:26 i w całym meczu 3:0. MVP spotkania został wybrany Kamil Kwasowski. Dzięki temu zwycięstwu Wojskowi zapisali na swoje konto trzeci triumf z rzędu, a jednocześnie dziewiąty w tym sezonie. Po spotkaniu z Dafi Społem Kielce, Cerrad Czarni Radom awansowali na 9. miejsce w tabeli PlusLigi.

Kolejny pojedynek podopieczni Roberta Prygla zagrają w sobotę (10 lutego) w Bielsku-Białej. Ich przeciwnikiem będzie miejscowy BBTS.

Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:20, 28:26)
MVP: Kamil Kwasowski
Cerrad Czarni Radom: Żaliński 15, Vincić 5, Fornal 15, Kwasowski 7, Teryomenko 8, Huber 7, Watten (libero) oraz Rybicki, Droszyński, Wasilewski (libero)
Dafi Społem Kielce: Dokić 7, Stępień 2, Wachnik 12, Pawliński 6, Schamlewski 4, Marozau 9, Czunkiewicz (libero) oraz Superlak, Adamski, Szymański, Nalobin.