Wojskowi przed szansą na czwarty triumf z rzędu. Czas na wyjazdowy mecz z BBTS-em

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom już w najbliższą sobotę (10 lutego) stoczą 20. pojedynek w tym sezonie PlusLigi. Po trzech zwycięstwach z rzędu podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia udadzą się na teren BBTS-u Bielsko-Biała, który w ligowej tabeli zajmuje ostatnie miejsce. - Celem tego wyjazdu jest przywiezienie do Radomia zwycięstwa - zapowiada Robert Prygiel.

Czas na piąty pojedynek Wojskowych w rundzie rewanżowej PlusLigi. Po porażce z GKS-em Katowice, a następnie trzech zwycięstwach z rzędu nad MKS-em Będzin, Espadonem Szczecin oraz Dafi Społem Kielce, zawodnicy Cerrad Czarnych Radom już w najbliższą sobotę (10 lutego) rozegrają 20. kolejkę w siatkarskiej ekstraklasie sezonu 2017/2018.

Do meczu z BBTS-em  drużyna Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia podejdzie w roli zdecydowanego faworyta. Sobotni przeciwnik WKS-u, w tym sezonie nie może mieć powodów do zadowolenia. Zespół BBTS-u z dorobkiem 3 zwycięstw i aż 16 porażek zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Tak słabe wyniki w lidze spowodowały, że z rolą pierwszego szkoleniowca pożegnał się Rostislav Chudik, a jego miejsce zajął Paweł Gradowski.

- Najbliższy nasz przeciwnik ma swoje problemy. Po zmianie trenera widać było dużą zmianę. Mimo kolejnych porażek zespół grał bardzo ciekawie. Niestety nie na długo. Teraz BBTS ponownie przeżywa swoje problemy i przegrywa dość łatwo. - podkreśla Robert Prygiel.

Jak zaznacza jeszcze pierwszy szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom mecze z BBTS-em Bielsko-Biała na jego terenie nigdy nie należały dla jego zespołu do łatwych. - W Bielsku zawsze nam się ciężko grało. Wraz z naszym statystykiem sprawdzaliśmy, że na pięć rozegranych spotkań w PlusLidze, zdołaliśmy wygrać tylko dwa razy. Naszym celem jednak jest zwycięstwo. Jeśli zagramy z taką jakością gry jak w pierwszych dwóch setach w Szczecinie, czy w ostatnim pojedynku z Kielcami, do Radomia powinniśmy wrócić z kolejnym zwycięstwem - dodaje Robert Prygiel.

Do swojego rodzinnego miasta wróci Kamil Kwasowski, który przed obecnym sezonem opuścił szeregi BBTS-u. - Będzie to mój drugi pojedynek w Bielsku w innych barwach klubowych. Bardzo kibicuję BBTS-owi, ale też nie ma sentymentów. Jedziemy tam po komplet punktów, który pozwoli nam się zbliżyć do ósmego miejsca - powiedział popularny "Kwasu".


Pojedynek BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Czarni Radom, rozegrany zostanie w sobotę (10 lutego) o godzinie 17:00 w Bielsku-Białej. 

*Tradycyjnie ze spotkania Wojskowych przeprowadzimy również RELACJĘ LIVE! Zapraszamy naszych kibiców do słuchania audycji na kanale #RadioWKS oraz śledzenia tekstowej relacji!

Wszystkie pary 20.kolejki PlusLigi:

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów
PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin
BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Czarni Radom
Dafi Społem Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz
Espadon Szczecin - ONICO Warszawa
MKS Będzin - GKS Katowice