Czterosetowa batalia w Bielsku dla Wojskowych! Czwarty triumf z rzędu!

Cerrad Czarni Radom po czterosetowej walce wywieźli z Bielska-Białej komplet punktów! Podopieczni Roberta Prygla zanotowali tym samym czwarty triumf z rzędu, a zarazem dziesiąte w PlusLidze. MVP meczu z BBTS-em wybrany został Kamil Kwasowski.

Sobotni mecz w Bielsku był dla Cerrad Czarnych ważnym spotkaniem. W przypadku wygranej udałoby się nam przedłużyć serię do czterech zwyciestw z rzedu i pozwoliłoby zmniejszyć dystans do ósmego Cuprum Lubin do zaledwie 4 oczek. Ponownie poza składem z powodu kontuzji pozostali Jakub Ziobrowski oraz Michał Filip.

Pierwszy set był bardzo zacięty, jednak to Cerrad Czarni przeważali. Doskonale graliśmy w ataku a także dobrze przyjmowaliśmy i zagrywaliśmy. W premierowej odsłonie zanotowaliśmy także cztery bloki punktowe co pozwoliło utrzymywać cały czas bezpieczny dystans nad przecwinikiem. Ostatecznie wygraliśmy go 25:22 i objęliśmy prowadzenie w meczu 1:0.

Drugi set był pełen zwrotów akcji. Wbrew temu co się działo w poprzedniej partii rozpoczeła się ona od prowadzenia 6:1 dla gospodarzy. Bardzo dużą rolę odgrywała tam mocna zagrywka BBTS. Szybko jednak nasi zawodnicy odrobili straty i po chwili było 15:15. Kluczowym momentem była końcówka, którą dzięki świetnym kontrą oraz zmuszaniu do błędów rywali wygraliśmy 25:22. Seta skończył atakiem Kamil Kwasowski.

Dzisięciominutowa przerwa odmieniła troszkę losy meczu. Bielszczanie podjęli walkę, ale nasi zawodnicy pokazali hard ducha broniąc dwie piłki setowe. Ostatecznie jednak Krikun zagrał asa i zakończył seta zmniejszając straty w setach z 2:0 na 2:1. Czwarta i jak się okazało ostatnia odsłona była bardzo emocjonująca. Najpierw Cerrad Czarni wyszli na prowadzenie 14:11 i wszystko wskazywało, że wygramy także i tę partię sięgając po trzy oczka. I ta sztuka się udała. Wygraliśmy 28:26 i sięgnęliśmy po upragnione punkty do ligowej tabeli. Kolejny mecz rozgegramy w najbliższą sobotę o 17 we własnej hali z Mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Czarni Radom 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 26:28)
MVP: Kamil Kwasowski (Cerrad Czarni Radom)
BBTS Bielsko-Biała: Macionczyk 3, Krikun 24, Janeczek 1, Łukasik 23, Siek 3, Cedzyński 6, Jaglarski (libero) oraz Bucki 3, Peacock, Tarasow 10, Marek (libero), Gaca
Cerrad Czarni Radom: Vincić 9, Żaliński 14, Fornal 14, Kwasowski 12, Teryomenko 11, Huber 12, Watten (libero) oraz Wasilewski (libero)