Kadeci Czarnych Radom zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

Ekipa Radomskiego Centrum Siatkarskiego na ogólnopolskiej arenie zaprezentuje się dzięki bardzo bardzo dobrej postawie w rozgrywkach na Mazowszu. W finałowym turnieju rozegranym w Warszawie podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego zajęli trzecie miejsce.

W stolicy siatkarze z Radomia pokonali KPS Siedlce 3:2, ulegli natomiast drużynie warszawskiego Metra 0:3. Zwyciężając w czterech setach lepsza okazał się też drużyna MOS Wola Warszawa.

- Przed decydującymi zmaganiami dopadła nas istna plaga. Rozchorował się Bartosz Sławiński. Problemy zdrowotne dotknęły Jakuba Baranowskiego i kilku innych zawodników. Mimo wspomnianych przeciwności w stolicy zespół pokazał się z jak najlepszej strony - zapewnia Krzysztof Jaskulski.

Tytuł mistrzowski wywalczył MOS Wola Warszawa, drugie miejsce zajęło Metro. - Doceniamy osiągnięcia naszych najgroźniejszych rywali na Mazowszu. Tak naprawdę prawdziwym sprawdzianem dla wszystkich drużyn będzie turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski. Wierzę że do tego czasu wszyscy zawodnicy się wykurują i zagramy w optymalnym zestawieniu - podkreśla szkoleniowiec.

Młodzież z Radomia o półfinał mistrzostw Polski zagra w grupie drugiej. Gospodarzem zaplanowanego w dniach 1-4 marca turnieju będzie Jastrzębski Węgiel. W zmaganiach na Śląsku weźmie udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie podgrupy. W pierwszej zmierzą się: Jastrzębski Węgiel, Stocznia M&W Darłowo i RCS Czarni Radom, w drugiej Gwardia Wrocław, BAS Białystok i Mickiewicz Kluczbork.

W pierwszej części turnieju drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”. Później zmierzą się po dwie najlepsze ekipy z obu grup. Do dalszych gier awansują zwycięzcy.