Wojskowi rozgromili Asseco Resovię! Komplet punktów zostaje w Radomiu!

Takiego pojedynku chyba nikt z kibiców drużyny Wojskowych się nie spodziewał! Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia sprawili swoim fanom ogromną niespodziankę, pokonując bez straty seta Asseco Resovię Rzeszów! MVP pojedynku wybrany został Tomasz Fornal!

Sobotni wieczór w hali MOSiR-u przeszedł już do historii, a wraz z nim kolejny w tej rundzie wspaniały występ Cerrad Czarnych Radom! Wojskowi pokonali przed własną publicznością w fantastycznym stylu Asseco Resovię Rzeszów!

Obydwa zespoły do pojedynku podchodziły w osłabionych składach. Gospodarze nie mogli skorzystać z usług Dimy Teryomenko, który w starciu z Jastrzębskim Węglem podkręcił staw skokowy. Asseco Resovia Rzeszów z kolei straciła z powodu kontuzji dwóch środkowych - Bartłomieja Lemańskiego oraz Marcina Możdżonka, którzy w tym sezonie PlusLigi już nie zagrają.

Pojedynek w hali MOSiR-u znów zgromadził komplet kibiców, którzy już od samego początku meczu tworzyli wspaniałą, sportową atmosferę. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem Cerrad Czarnych Radom. Wojskowi już od pierwszych piłek pokazywali, że we "własnych ścianach", Asseco Resovia Rzeszów nie będzie miała łatwego spotkania. Wyborna zagrywka gospodarzy oraz wysoka skuteczność w akcjach ofensywnych pozwoliła Cerrad Czarnym Radom triumfować 25:18.

Drugi set, sobotniego starcia długo rozgrywany był punkt za punkt i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi. Losy spotkania decydowały się ponownie w końcowych fragmentach seta. Przy stanie (19:19) najpierw doskonałym atakiem popisał się Norbert Huber, a chwilę później asem serwisowym swojego rywala zaskoczył kapitan WKS-u, Wojciech Żaliński (21:19). Tej przewagi podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia nie oddali już do końca! Partia zakończyła się skuteczną kiwką Dejana Vincicia (25:22).

Trzeci set, jak się okazało był ostatnim. W tej partii zawodnicy Andrzeja Kowala praktycznie byli tylko "statystami". Dejan Vincić umiejętnie rozdzielał ataki pomiędzy swoich kolegów, a Ci z każdą akcją przybliżali swój zespół do zwycięstwa. Tego dnia w zespole Cerrad Czarnych Radom nie było słabych punktów. Doskonała zagrywka oraz skuteczność w ataku pozwoliły na zbudowanie ogromnej przewagi (21:13). Rywalizacja w tym starciu zakończyła się po zepsutej zagrywce Dominika Depowskiego (25:20), a Wojskowi mogli wreszcie unieść ręce w geście zwycięstwa nad Asseco Resovią Rzeszów!

Kolejny pojedynek radomianie zagrają w niedzielę (18 marca) o godzinie 14:45. Tym Razem WKS, pojedzie do Olsztyna, gdzie zmierzy się z miejscowym Indykpol AZS-em.

Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)
MVP: Tomek Fornal (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Vincić 5, Żaliński 17, Fornal 17, Kwasowski 8, Ostrowski 3, Huber 10, Watten (libero)
Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek 1, Jarosz 7, Rossard 9, Śliwka 8, Perłowski 2, Dryja 5, Masłowski (libero) oraz Depowski 1, Kędzierski 1, Schoeps 8, Chinenyeze