Runda zasadnicza zakończona. Wojskowi zagrają o 9 miejsce na koniec sezonu

Za nami komplet spotkań w ramach 30.kolejki PlusLigi. Znamy zespoły, które przystąpią do fazy play-off w sezonie 2017/2018 oraz kto powalczy w barażach o PlusLigę oraz kto żegna się z siatkarską ekstraklasą.

Cerrad Czarni Radom po porażce w derbach Mazowsza z ONICO Warszawa, bacznie obserwowali co wydarzy się w niedzielę w Lubinie. Wojskowi aby pozostać na ósmym miejscu w tabeli musieli liczyć na potknięcie Cuprum, które podejmowało GKS Katowice. Niespodzianki jednak nie było. Lubinianie wygrali przed własną publicznością 3:1 i wskoczyli na ósmą lokatę w tabeli, co daje grę o siódme miejsce na koniec sezonu. 

Wojskowi zatem zmierzą się w rundzie play-off z beniaminkiem - Aluron Vartą Warta Zawiercie. Stawką dwumeczu będzie 9.miejsce na koniec sezonu PlusLigi. W pierwszej szóstce z kolei znaleźli się siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, Jastrzębskiego Węgla oraz Indykpol AZS-u Olsztyn, którzy wygrywając swoje pojedynki za komplet punktów, wypchnęli ONICO Warszawa na 7.lokatę. Zespół ze stolicy Polski powalczy zatem o miejsca 7-8 z Cuprum Lubin.

O miejsca 11-12 powalczą w rundzie play-off GKS Katowice oraz Stocznia Szczecin. W barażach o utrzymanie zmierzą się MKS Będzin i Łuczniczka Bydgoszcz. Przegrany tej pary walczyć będzie z mistrzem I ligi - AZS-em Częstochowa. PlusLigę po sezonie 2017/2018 opuszczają BBTS Bielsko-Biała (15. miejsce) oraz Dafi Społem Kielce (16. miejsce). 

Cerrad Czarni Radom swój pierwszy mecz w play-off o miejsce 9-10 zagrają w Zawierciu. Pojedynek rozegrany zostanie w środę (18 kwietnia). Rewanż zaplanowany jest na sobotę (21 kwietnia) w hali MOSiR-u w Radomiu. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

PLAY-OFF - SEZON 2017/2018:

Z pierwszych dwóch miejsc bezpośrednio do półfinałów awansowały ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. O kolejne dwa miejsca zagrają Trefl Gdańsk i Jastrzębski Węgiel, a także Asseco Resovia Rzeszów i Indykpol AZS Olsztyn. 

Miejsca 7-8:
ONICO Warszawa - Cuprum Lubin
Miejsca 9-10:
Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie
Miejsca 11-12:
Stocznia Szczecin - GKS Katowice
Miejsca 13-14:
MKS Będzin - Łuczniczka Bydgoszcz