Wojskowi rozpoczynają rywalizację o 9 miejsce!

Cerrad Czarni Radom rozpoczynają walkę o 9. miejsce na koniec sezonu 2017/2018 w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Przeciwnikiem drużyny WKS-u, będzie beniaminek rozgrywek - Aluron Virtu Warta Zawiercie. W dwumeczu pierwszym gospodarzem będzie zespół prowadzony przez Emanuele Zaniniego.Czas rozpocząć zmagania w rundzie play-off siatkarskiej PlusLigi mężczyzn! Cerrad Czarni Radom do rywalizacji przystąpią o miejsca 9-10 na koniec bieżących rozgrywek. W dwumeczu Wojskowi zmierzą się z dziesiątą drużyną po rundzie zasadniczej - Aluron Virtu Wartą Zawiercie. 

Po 30.spotkaniach w rundzie zasadniczej Cerrad Czarni Radom zapisali na swoje konto 14 zwycięstw i 16 porażek. Ten bilans spotkań przyczynił się do uzbierania 43 punktów, co dało 9.miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce Wojskowi podzielili się punktami z ONICO Warszawa, przegrywając przed własną publicznością 3:2. Główny rywal Cerrad Czarnych Radom, Cuprum Lubin skrzętnie wykorzystał ten wynik i zdobywając trzy punkty w starciu z GKS-em Katowice, przeskoczył w tabeli ekipę z Radomia, zajmując 8.miejsce po rundzie zasadniczej.

Wojskowi muszą zatem w tym sezonie zadowolić się grą o miejsca 9-10 na koniec sezonu. Rywalem drużyny Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia będzie beniaminek z Zawiercia - Aluron Wirtua Warta. Jurajscy Rycerze w tym sezonie wygrali 12. spotkań ponosząc przy tym 18.porażek. W zbliżającym się dwumeczu faworytem będzie na pewno drużyna Cerrad Czarnych Radom. Aluron Virtu Warta w tym sezonie już nie raz udowadniała, że potrafi przeciwstawić się wyżej notowanym rywalom, a przed własną publicznością, potrafią wzbić się na wyżyny swoich umiejętności.

W rundzie zasadniczej dwukrotnie lepsi okazali się Wojskowi. W hali sportowej w Zawierciu Cerrad Czarni triumfowali 3:2, zaś w radomskiej hali MOSiR-u podopieczni Roberta Prygla zwyciężylii w trzech setach. Rywalizacja w tej parze zapowiada się niezwykle ciekawie!

Pierwszy mecz play-off o miejsca 9-10 rozegrany zostanie w środę (18 kwietnia) o godzinie 18:00 w Zawierciu. Drugie spotkanie zaplanowane zostało z kolei na piątek (20 kwietnia). Areną zmagań będzie wówczas hala MOSiR-u w Radomiu, a mecz zaplanowany został na godzinę 18:00. Serdecznie zapraszamy na ten mecz!

🏐Runda play-off.
➡️Ceny biletów na mecz Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie:
- normalny: 25 zł
- ulgowy: 15 zł
- ławeczki: 15 zł
- stojące: 10 zł
BILETY: https://kupbilet.mosirradom.pl/Terminarz spotkań Cerrad Czarnych Radom w rundzie play-off sezonu 2017/2018 w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn:

1 mecz:
 Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom - 18 kwietnia godzina 18:00 (Zawiercie)
2 mecz: 
Cerrad Czarni Radom - Aluron VIrtu Warta Zawiercie - 20 kwietnia godzina 18:00 (Radom)

Rywalizacja o miejsca 9-10. 
Stan rywalizacji 
(do dwóch zwycięstw): 0:0

*Rywalizacja o miejsca 7-12:

Drużyny, które zajmą po zakończeniu fazy zasadniczej miejsca 7-12, rozegrają dwumecze według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Gospodarzami meczów rewanżowych będą drużyny, które po fazie zasadniczej zajęły wyższe miejsce tabeli. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to, bez względu na iloraz w setach o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta”.