Końcowe odliczanie do inauguracji przygotowań

W poniedziałek (13 sierpnia) podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia zainaugurują przygotowania do sezonu 2018/2019 w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. W pierwszym dniu treningów zawodnicy będą pracować wspólnie na siłowni. W kolejnych dniach dojdą jednostki treningowe na hali. 

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom kończą powoli wakacje. Już 13 sierpnia (poniedziałek) podopieczni Roberta Prygla zainaugurują przygotowania do nowego sezonu w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Pierwszego dnia zaplanowane zostało spotkanie organizacyjne drużyny, a następnie wspólne zajęcia na siłowni Platinium Fitness Radom, które poprowadzone zostanie przez trenera przygotowania motorycznego, Jakuba Szyszkę.

W kolejnych dniach zawodnicy łączyć będą pracę na siłowni, z zajęciami na hali sportowej MOSiR-u, przy ul. Narutowicza 9. W pierwszych tygodniach przygotowań do sezonu 2018/2019, kadra Cerrad Czarnych Radom będzie trenować bez czterech zawodników.

Na zgrupowaniach swoich reprezentacji przebywają obecnie Dejan Vincić oraz Alen Pajenk, którzy przygotowują się z kadrą Słowenii do wrześniowych Mistrzostw Świata w Bułgarii i Włoszech. Podobna sytuacja jest z przyjmującym Tomkiem Fornalem, który od niedzieli (12 sierpnia) uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale. Pod koniec sierpnia z kolei pojawi się Reto Giger. Nowy rozgrywający Wojskowych, obecnie trenuje z kadrą Szwajcarii, z którą przygotowuje się do eliminacji Mistrzostw Europy.

We wrześniu Cerrad Czarni Radom wezmą udział w kilku turniejach towarzyskich. Pierwszy ligowy pojedynek w sezonie 2018/2019 podopieczni Roberta Prygla rozegrają 13 października w hali MOSiR-u. Wówczas przeciwnikiem będzie drużyna Jastrzębskiego Węgla. Prezentacja drużyny z kolei została zaplanowana 5 października w hali MOSiR-u, podczas pierwszego dnia turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni.

Kadra Cerrad Czarnych Radom na sezon 2018/2019 w PlusLidze:

Rozgrywający: Reto Giger, Dejan Vincić
Środkowi: Alen Pajenk, Michał Ostrowski, Norbert Huber
Przyjmujący: Wojciech Żaliński, Kamil Kwasowski, Tomek Fornal, Jakub Rybicki
Atakujący: Michał Filip, Maksim Zhigalov
Libero: Kacper Wasilewski, Michał Ruciak

Sztab trenerski drużyny Cerrad Czarni Radom:
I trener: Robert Prygiel
II trener: Wojciech Stępień
Trener przygotowania motorycznego: Jakub Szyszka
Statystyk: Krzysztof Michalski
Fizjoterapeuta: Aleksandra Skalska


Mecze towarzyskie Cerrad Czarnych Radom podczas przygotowań do sezonu 2018/2019:

Turniej we Włoszczowie (7 września – 9 września)
*Drużyny: Cerrad Czarni Radom, Chemik Bydgoszcz, GKS Katowice, MKS Będzin

Mecz towarzyski w Lublinie (20 września)
* Pojedynek: Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów

Turniej Gran Canaria Volleyball Cup (27 września – 30 września)
*Drużyny: Cerrad Czarni Radom (Polska), Volleyball Bisons Bühl (Niemcy), Lentopalloseura Etta Oulu (Finlandia), CV 7 Islas – Vecindario (Hiszpania)

Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni (5 października – 7 października) – połączone z prezentacją drużyny
*Drużyny: Cerrad Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, MKS Będzin


Wielkimi krokami zbliżamy się do inauguracji przygotowań do sezonu 2018/2019 w SiatkarskaLiga. Sprzęt treningowy od firmy ERIMA już czeka na naszych zawodników!