Pierwsze zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom w grach kontrolnych! (VIDEO)

Pierwszy wygrany pojedynek przed sezonem 2018/2019 w PlusLidze! W półfinale Turnieju we Włoszczowie Cerrad Czarni Radom bez straty seta pokonali MKS Będzin S.A. i w piątkowym (7 września) finale, zmierzą się z GKS Katowice, który w czterech partiach poradził sobie z Chemikiem Bydgoszcz. Wkrótce zamieścimy materiał video z pierwszego meczu Cerrad Czarnych Radom we Włoszczowie.

Ruszył Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn z okazji 100. Lecia Odzyskania Niepodległości. Udział w zawodach we Włoszczowie biorą cztery zespoły z PlusLigi: MKS Będzin, GKS Katowice, Chemik Bydgoszcz oraz Cerrad Czarni Radom.

Dla podopiecznych Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia turniej we  Włoszczowie jest pierwszym sprawdzianem przed nowym sezonem w PlusLidze. Rywalem Wojskowych w półfinale była drużyna MKS-u Będzin. Spotkanie w hali OSiR we Włoszczowie lepiej rozpoczęło się dla radomskiego zespołu.  Cerrad Czarni premierową odsłonę wygrani różnicą sześciu punktów (25:19). W kolejnych dwóch odsłonach gra dalej była kontrolowana przez zespół Roberta Prygla. W całym pojedynku sztab trenerski radomskiego zespołu skorzystał ze wszystkich swoich zawodników.

Zwycięstwa 25:22 w partii numer dwa oraz trzy, dały pewną wygraną w meczu 3:0 oraz awans do finału Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn z okazji 100. Lecia Odzyskania Niepodległości we Włoszczowie. Przeciwnikiem Cerrad Czarnych Radom o końcowy triumf w zawodach będzie GKS Katowice, który w półfinale w czterech setach pokonał Chemik Bydgoszcz.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w barwach Cerrad Czarnych Radom w starciu z MKS-em Będzin byli: Norbert Huber - 9 punktów oraz Kamil Kwasowski - 7 punktów i Maksim Zhigalov - 7 punktów

Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:19, 25:22, 25:22)
Cerrad Czarni Radom: Ostrowski, Giger, Żaliński, Huber, Zhigalov, Kwasowski, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Fornal, Filip, Rybicki
MKS Będzin: Kozub, Ratajczak, Kowalski M. , Peszko, Faryna, Buchowski, Potera (libero) oraz Fornal, Kowalski T. , Grzechnik