Wojskowi ponownie lepsi w starciu ze Ślepskiem Suwałki!

Czwartkowe spotkanie z MKS-em Ślepskiem Suwałki było dla Cerrad Czarnych Radom drugim w ciągu dwóch dni. Gospodarze przystąpili do spotkania w nieco zmienionym składzie, ale tym razem triumfowali pewnie 4:0. Wojskowi na swoim koncie mają już zatem rozegrane cztery mecze kontrolne i wszystkie kończyły się ich zwycięstwami.

Gospodarze od początku czwartkowego (13 września) spotkania, w pełni kontrolowali przebieg tego seta (8:4). Siatkarze MKS-u Ślepsk Suwałki walczyli dzielnie i po dobrym bloku na Kamilu Kwasowskim zniwelowali swoją stratę do jednego oczka (15:14). Ostatnie słowo należało do Maksima Zhigalova, który zaatakował pewnie z prawego skrzydła (25:21).

Drugą partię otworzył atomowy atak rosyjskiego atakującego Cerrad Czarnych Radom. Po sprytnej zagrywce, która spadła tuż za siatką, radomianie mogli cieszyć się z trzypunktowego prowadzenia (6:3). Cerrad Czarni Radom byli bardzo pewni siebie, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku, widniejącym na tablicy (16:8). W ostatniej akcji tego seta goście zaserwowali w aut, co dało końcowy rezultat (25:22).

Trzecią odsłonę, podobnie jak pierwszą otworzyła wyrównana walka, ale to  Cerrad Czarni Radom jako pierwsi osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (9:7). Po skutecznym ataku Jakuba Rybickiego z lewego skrzydła, przewaga gospodarzy wzrosła do czterech oczek (16:12). Wojskowi nie oddali już wysokiego prowadzenia i triumfowali 25:20.

Do partii numer cztery, to Cerrad Czarni Radom przystępowali w lepszych nastrojach, co przełożyło się na początkowy wynik (8:4). W ataku na skrzydle prym wiódł Michał Filip, a siatkarze Ślepska Suwałki mieli duże problemy ze skuteczną obroną mocnych uderzeń  (14:9). Po skutecznym pojedynczym bloku Jakuba Rybickiego było pewne, że gospodarze nie oddadzą tak wysokiego prowadzenia (21:13). Po ataku w antenkę w wykonaniu gości z Suwałk, radomianie triumfowali 25:16 oraz 4:0 w całym spotkaniu.

Teraz przed Cerrad Czarnymi Radom kilka dni przerwy od sparingów. Najbliższy towarzyski pojedynek Wojskowi rozegrają 20 września, w Lublinie. Ich przeciwnikiem w piątym już meczu kontrolnym będzie Asseco Resovia Rzeszów.

Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki 4:0 (25:21, 25:23, 25:20, 25:16)
Cerrad Czarni Radom: Giger, Zhigalov, Kwasowski, Żaliński, Huber, Ostrowski, Ruciak(libero) oraz Filip, Rybicki, Fornal, Wasilewski (libero)
MKS Ślepsk Suwałki: Gonciarz, Winnik, Kapajew, Skrzypkowski, Macyra, Rudziewicz, Filipowicz (L) oraz Szwaradzki, Laskowski