Inauguracja sezonu w Radomiu dla zespołu Jastrzębskiego Węgla

Spotkanie Cerrad Czarnych Radom w hali MOSiR-u z Jastrzębskim Węglem, otwierało sezon 2018/2019 w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Lepiej z pojedynku w hali sportowej w Radomiu, wyszli podopieczni Ferdinando De Giorgiego, którzy wywieźli z terenu WKS-u komplet punktów. MVP spotkania wybrany został Lukas Kampa.

Piątkowa inauguracja w hali MOSiR-u w Radomiu, była prawdziwym świętem siatkówki! Cerrad Czarni Radom przy komplecie publiczności mierzyli się z drużyną Jastrzębskiego Węgla. Niestety podopieczni Roberta Prygla w premierowym pojedynku nowego sezonu musieli zaznać goryczy porażki, przegrywając w trzech setach.

Pierwsza partia spotkania zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Cerrad Czarni Radom przy kapitalnym dopingu własnych kibiców jako pierwsi wyszli na kilku punktowe prowadzenie (10:7). Jastrzębianie w kolejnych wymianach zaczęli prezentować się coraz lepiej w polu zagrywki, czego efektem było wyjście na prowadzenie (15:16). W końcówce spotkania Wojskowi tracili do swojego przeciwnika trzy punkty (18:21). W decydujących akcjach pierwszego seta więcej "zimnej krwi" zachowali goście, którzy po zepsutej zagrywce gospodarzy, wygrali (23:25).

Obraz gry na początku drugiego seta, przypominał nam premierową odsłonę. Cerrad Czarni Radom znów zbudowali kilka punktów przewagi (8:6), ale Jastrzębski Węgiel nie dał "rozwinąć skrzydeł" podopiecznym Roberta Prygla. Wojskowi mieli coraz więcej problemów z dokładnym przyjęciem zagrywki przeciwnika, co niestety przełożyło się na brak skuteczności w ataku w pierwszej akcji. Kiedy Jastrzębianie objęli prowadzenie (13:16), szkoleniowiec radomskiego zespołu zdecydował się na wiele roszad w swoim składzie. Niestety nie przyniosło to zamierzonego skutku i to goście mogli ponownie cieszyć ze zwycięstwa. Jastrzębski Węgiel wygrał drugiego seta (25:19) i w całym meczu prowadził już 2:0.

Trzecia partia była już jak się okazało ostatnią odsłoną, piątkowego widowiska w hali MOSiR-u w Radomiu. Cerrad Czarni Radom nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki ze swoim przeciwnikiem przegrywając (25:20), a cały mecz 3:0. Najlepszym zawodnikiem pojedynku, wybrany został rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Lukas Kampa.

Teraz przed Cerrad Czarnymi Radom wyjazdowa potyczka z Indykpol AZS Olsztyn. Mecz rozegrany zostanie w środę (17 października) w hali Urania w Olsztynie. Początek meczu zaplanowany został na godzinę 18:00.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 19:25, 20:25)