PlusLiga: 4.kolejka - wyniki i tabela

Za nami już 4.kolejka w rozgrywkach PlusLigi! W rozegranych siedmiu spotkaniach, aż sześć kończyło się po trzech setach. Jedynie w Sosnowcu byliśmy świadkami pięciosetowej pojedynku. Cerrad Czarni Radom w tej serii spotkań pokonali na własnym boisku ONICO Warszawa, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu!

Rywalizacja w tej kolejce spotkań rozpoczęła się w Katowicach. Zawodnicy GKS podejmowali Cuprum Lubin. Miedziowi sprawili ogromną niespodziankę, pokonując swojego przeciwnika 3:0! Dla Cuprum było to pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie! Najmniejszych szans swojemu rywalowi nie dali również Cerrad Czarni Radom! Wojskowi również w trzech setach pokonali w hali MOSiR-u, ONICO Warszawa 3:0, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu!

Kolejnego dnia rozegrano dwa mecze. Łuczniczka Bydgoszcz nie sprostała Aluron Virtu Warcie Zawiercie, przegrywając 3:0. Takim samym rezultatem zakończył się mecz w Bełchatowie, gdzie mistrz Polski musiał uznać wyższość Indkpol AZS-owi Olsztyn! W niedzielę (28 października) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez straty seta pokonała Trefl Gdańsk, a Asseco Resovia Rzeszów nie wygrała nawet jednej partii w Szczecinie, przegrywając z miejscową Stocznią. Po meczu w hali Netto Arena, z rolą pierwszego szkoleniowca w Asseco Resovii Rzeszów pożegnał się Andrzej Kowal. Zespół z Rzeszowa po 4.kolejkach nadal nie zaznał smaku zwycięstwa i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi.

Na zakończenie zmagań w 4.kolejce PlusLigi, MKS Będzin podejmował Jastrzębski Węgiel. Mecz trwał ponad dwie godziny i zakończył się dopiero po pięciosetowej walce. Górą z niej wyszli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy tym samym zapisali na swoje konto trzecie zwycięstwo w tym sezonie.