PlusLiga: 5.kolejka - wyniki i tabela

Za nami 5.kolejka w siatkarskiej PlusLidze. Miano niepokonanej drużyny w tym sezonie zachował wicemistrz Polski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z kolei nadal na pierwsze zwycięstwo czeka zespół Asseco Resovii Rzeszów, który z jednym punktem nadal zamyka ligową stawkę. Cerrad Czarni Radom w Zawierciu zaliczyli czwarty triumf z rzędu i utrzymali pozycję wicelidera.

Rywalizacja 5.kolejki PlusLigi rozpoczęła się w Olsztynie. Indykpol AZS po wygranej w Bełchatowie, podejmował na własnym terenie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Olsztynianie nie dali rady przeciwstawić się wicemistrzom Polski, przegrywając 3:1. W sobotę (3 listopada) rozegrano kolejne trzy pojedynki.

Cuprum Lubin przed własną publicznością musiał uznać wyższość Stoczni Szczecin, przegrywając w trzech setach. W meczu "na szczycie" 5.kolejki, Jastrzębski Węgiel w czterech partiach pokonał mistrza Polski - PGE Skrę Bełchatów. Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz w Rzeszowie. Asseco Resovia przegrała z MKS-em Będzin 3:0 i pozostaje jedyną drużyną w lidze, która nie zaznała smaku zwycięstwa w tym sezonie.

W niedzielę (4 listopada) rozegrano mecze w Gdańsku oraz Zawierciu. Aluron Virtu podejmował Cerrad Czarnych Radom, którzy nie dali szans Jurajskim Rycerzom, wywożąc z ich terenu komplet punktów. Trefl Gdańsk z kolei po pierwszym przegranym secie z Chemikiem Bydgoszcz, w trzech kolejnych partiach był już górą i zwyciężył w całym meczu 3:1.

Mecz ONICO Warszawa - GKS Katowiece, został przełożony na 3 grudnia 2018 roku.