Hala Łuczniczka zdobyta! Cerrad Czarni Radom lepsi od Chemika Bydgoszcz! (VIDEO)

Cerrad Czarni Radom z piątym triumfem z rzędu w rozgrywkach PlusLigi! Wojskowi tym razem wybrali się do Bydgoszczy, gdzie zmierzyli się z miejscowym Chemikiem. Pojedynek zakończył się po czterech setach, a górą w hali Łuczniczka okazali się Wojskowi! Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający Cerrad Czarnych Radom, Dejan Vincić!

Premierowa partia  w wykonaniu Cerrad Czarnych Radom w ostatnich kolejkach jest wręcz wzorowa. Nie inaczej było w hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Podopieczni Roberta Prygla już od początku meczu narzucili rywalowi swój styl gry. Udany atak ze środka Alena Pajenka, a następnie jego punktowy blok, wyprowadził zespół z Radomia na prowadzenie (9:14). Chwilę później Paweł Gryc pomylił się w ataku, a Jakub Bednaruk – szkoleniowiec Chemika, zmuszony był wziąć drugi czas w premierowej odsłonie. Bydgoszczanie nie zdołali nawiązać walki z wiceliderem PlusLigi, a po skutecznym bloku Wojciecha Żalińskiego na Bartoszu Filipiaku, Cerrad Czarni Radom zakończyli pierwszego seta (19:25).

Drugi set był już bardziej wyrównany. Chemik Bydgoszcz zdecydowanie poprawił swoją grę w przyjęciu zagrywki przeciwnika, a co za tym idzie, wzrosła skuteczność w ataku. Przez dłuższą fazę partii, żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na kilka punktów przewagi. Jako pierwsi uczynili to siatkarze Jakuba Bednaruka. Kilka prostych błędów w akcjach ofensywnych Cerrad Czarnych Radom, „otworzyło” szansę na kontry dla gospodarzy. Po jednej z nich, Bartłomiej Filipiak wyprowadził swój zespół na prowadzenie (18:15). W końcówce seta Bartłomiej Lipiński popisał się asem serwisowym i tablica z rezultatem, pokazywała wynik (21:17) dla Chemika. Bydgoszcz nie wypuścił tego seta z rąk i wygrał drugą odsłonę 25:19.

Mecz zdecydowanie nabrał w tym momencie „rumieńców”. Chemik Bydgoszcz wyraźnie „pobudzony” zwycięstwem w drugim secie, prezentował coraz lepszą dyspozycję. Gra opiewała we wspaniałe akcje z obydwu stron. Przy prowadzeniu Chemika (15:13), Cerrad Czarni Radom zdobyli trzy punkty z rzędu. Najpierw swoich ataków nie mogli skończyć zawodnicy z Bydgoszczy, a długą wymianę skutecznym atakiem na prawym skrzydle zakończył Michał Filip (15:16). Końcówka seta zapowiadała się niezwykle emocjonująco!  W niej górą okazali się zawodnicy z Radomia, którzy wygrali (23:25) i w całym meczu prowadzili już 2:1!

Czwarty set okazał się ostatnim w środowy wieczór w hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Cerrad Czarni Radom nie pozwolili już gospodarzom na "rozwinięcie skrzydeł" wygrywając kolejną odsłonę 18:25, a cały pojedynek z Chemikiem 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano rozgrywającego Cerrad Czarnych Radom, Dejana Vincica.

Kolejny mecz Cerrad Czarni Radom rozegrają w poniedziałek (12 listopada) w hali MOSiR-u. Rywalem WKS-u będzie zespół GKS-u Katowice.

Chemik Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom  1:3 (19:25, 25:19, 23:25, 18:25)
MVP:  Dejan Vincić (Cerrad Czarni Radom)
Chemik Bydgoszcz: Filipiak, Gryc, Lipiński, Margarido, Szalacha, Morozau, Kowalski (Libero) oraz Bobrowski, Akala, Sieńko, Lesiuk,
Cerrad Czarni Radom: Pajenk, Żaliński, Vincić, Fornal, Huber, Zhigalov, Ruciak (Libero) oraz Kwasowski, Filip, Giger, Ostrowski