Cerrad Czarni Radom jadą na teren Stoczni Szczecin

Już w najbliższą niedzielę (18 listopada) Cerrad Czarnych Radom, czeka kolejny ligowy pojedynek. Tym razem w ramach 8.kolejki PlusLigi, Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z drużyną Stoczni Szczecin. - Jedziemy do Szczecina bić się o zwycięstwo - podkreśla trener WKS-u, Robert Prygiel.Od piątku (16 listopada) do poniedziałku (19 listopada) rozegrana zostanie 8.kolejka w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. W tej serii spotkań Cerrad Czarni Radom udadzą się do Szczecina, gdzie w hali Netto, zagrają z gospodarzami Stocznią Szczecin.

Najbliższy przeciwnik WKS-u, wymieniany jest w gronie zespołów, które mają włączyć się w tym sezonie o najwyższe cele, w rozgrywkach PlusLigi. Stocznia Szczecin w tym sezonie zanotowała na swoim koncie 4 zwycięstwa i 2 porażki, co składa się aktualnie na czwarte miejsce w tabeli.

W drużynie Michała Gogola, doszło do bardzo wielu zmian w składzie. Z drużyny po ubiegłym sezonie odeszło aż dziesięciu zawodników: Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Tomasz Kowalski, Jeffrey Menzel,  Justin Duff, Eemi Tervaportti, Dawid Murek, Adrian Kacperkiewicz, Marcin Jaskuła oraz Michał Ruciak, który po dwóch latach spędzonych w Szczecinie od sezonu 2018/2019 broni barw Cerrad Czarnych Radom.

W miejsce wymienionych zawodników, sztab trenerski wraz z zarządem klubu ze Szczecina pozyskał wielu bardzo wartościowych zawodników, którzy mają pomóc w osiągnięciu wyznaczonych celów w trwających rozgrywkach. Do Stoczni dołączyli: Łukasz Żygadło, Lukas TichacekSimon Van De Voorde, Nicholas Hoag, Nikołaj Penczew,  Nicolas Rossard, Aleksander Maziarz oraz  Matej Kazijski i najlepszy zawodnik ostatnich mistrzostw świata, Bartosz Kurek. 

- Przed nami bardzo trudne spotkanie. Stocznia w tym sezonie posiada wielu znakomitych zawodników. My również udowadniamy w ostatnich meczach, że jesteśmy kolektywem, a na każdej pozycji posiadamy również świetnych graczy. W Szczecinie stać nas na dobry wynik i jedziemy walczyć o kolejne zwycięstwo. - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej, libero Cerrad Czarnych Radom, Michał Ruciak.


Stocznia Szczecin w zbliżającym się meczu z Cerrad Czarnymi Radom będzie chciała wrócić na "zwycięską ścieżkę". Szczecinianie w ostatniej kolejce PlusLigi, przegrali w trzech setach z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Wojskowi z kolei do pojedynku w Netto Arena podchodzą po ośmiu zwycięstwach z rzędu.

Spotkanie Stocznia Szczecin - Cerrad Czarni Radom, rozegrane zostanie w niedzielę (18 listopada) o godzinie 17:30 w hali Netto Arena. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji radiowej na kanale RadioWKS, która rozpocznie się w dniu meczu, o godzinie 17:25!

Zestaw par 8.kolejki PlusLigi: