Cerrad Czarni Radom wrócili na ścieżkę zwycięstw! MKS Będzin rozbity w hali MOSiR-u! (VIDEO)

Cerrad Czarni Radom w ramach 9.kolejki PlusLigi mierzyli się z MKS-em Będzin. Wojskowi przed własną publicznością nie dali najmniejszych szans swojemu przeciwnikowi wygrywając w trzech setach! Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrano, atakującego WKS-u, Maksima Zhigalova.

To był wieczór jednego aktora! W piątek (23 listopada) Cerrad Czarni Radom w hali MOSiR-u, podejmowali przedostatnią drużynę w tabeli - MKS Będzin. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia nie dali swojemu rywalowi najmniejszych szans, wygrywając gładko w trzech setach!

- Porażka w Szczecinie była jak kubeł zimnej wody, po serii zwycięstw. Przepracowaliśmy solidnie ostatni tydzień i jesteśmy gotowi na mecz. - zapowiadał przed meczem z MKS-em Będzin przyjmujący Cerrad Czarnych Radom, Kamil Kwasowski.

Trzeba przyznać, że Wojskowi odrobili pracę domową na szóstkę, a najlepszym przykładem była premierowa odsłona pojedynku. Cerrad Czarni Radom "rozbili" swojego rywala w pierwszym secie, górując w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wojskowi przy kapitalnym dopingu kibiców oddali swojemu przeciwnikowi w premierowej partii zaledwie 12. punktów.

Dwa kolejne sety także kończył się wysokimi zwycięstwami WKS-u. MKS Będzin starał się szukać rozwiązań, by nawiązać równorzędną walkę, ale nie posiadał w piątkowy wieczór, by wygrać chociaż seta. Cerrad Czarni Radom triumfowali w kolejnych partiach 25:16 i 25:17, a tym samym zapisali na swoje konto siódme ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

- Ciężko to nazwać pojedynkiem. Był to mecz do jednej bramki. Wiedzieliśmy, że jedziemy na trudny teren, a ja osobiście jestem pod wrażeniem gry Cerrad Czarnych Radom w tym sezonie. Z mojej strony mogę powiedzieć, że nie zostawiliśmy na boisku tyle serca ile powinniśmy. - powiedział po meczu Michał Potera, libero MKS-u Będzin.

Dzięki wygranej, Cerrad Czarni Radom utrzymają pozycję wicelidera PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem meczu wygrano atakującego WKS-u, Maksima Zhigalova. Teraz przed zawodnikami cztery dni przerwy. Do treningów podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia powrócą w środę (28 listopada).

Kolejny ligowy pojedynek Cerrad Czarni Radom rozegrają 9 grudnia. Wojskowi wówczas w ramach 10.kolejki PlusLigi, zmierzą się na wyjeździe z mistrzem Polski - PGE Skrą Bełchatów.

Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:12, 25:16, 25:17)
MVP: Maksim Zhigalov (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Vincić 4, Żygałow 16, Żaliński 13, Tomasz Fornal 11, Pajenk 1, Huber 6, Ruciak (libero) oraz Rybicki 6, Filip 2, Giger, Ostrowski, Kwasowski 1
MKS Będzin: Kozub 2, Williams 3, Peszko 3, Langlois 4, Ratajczak 1, Mateusz Kowalski 3, Potera (libero) oraz Tomasz Kowalski 1, Jan Fornal 1, Buchowski 1, Gregorowicz (libero), Faryna 7