PlusLiga: 9.kolejka - wyniki i tabela

Za nami 9. kolejka w siatkarskiej PlusLidze. W tej serii spotkań nie zabrakło niespodzianek! W siedmiu rozegranych pojedynkach, czterokrotnie ze zwycięstwa cieszyli się goście. Cerrad Czarni Radom po porażce w Szczecinie, wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując u siebie MKS Będzin, 3:0.

Rywalizacja w tej serii gier rozpoczęła się właśnie w Radomiu. Cerrad Czarni Radom po przerwanej serii zwycięstw w Szczecinie, chcieli za wszelką cenę, wygrać przed własną publicznością. Plan przez Wojskowych został wykonany perfekcyjnie! Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia nie oddali nawet seta MKS-owi Będzin! W innym piątkowym (23 listopada) pojedynku, Asseco Resovia Rzeszów znów musiała zaznać goryczy porażki. Na terenie Asseco Resovii triumfował Indykpol AZS Olsztyn, który wygrał po pięciosetowej walce.

W sobotę (24 listopada) doszło do dwóch pojedynków, które zakończyły się ogromnymi niespodziankami! GKS Katowice w czterech setach pokonał na własnym terenie Stocznię Szczecin. Z kolei w Zawierciu, miejscowym Aluron Virtu w takim samym stosunku odsłon, poradził sobie z mistrzem Polski - PGE Skrą Bełchatów.

W ramach 9.kolejki PlusLigi Cuprum Lubin mierzył się z Treflem Gdańsk. Siatkarze z Lubina nie poradzili sobie w rywalizacji z zespołem z Gdańska, przegrywając 3:0. Dla Lubinian była to już 8. porażka w tym sezonie PlusLigi. Do kolejnego sensacyjnego wyniku doszło w starciu Jastrzębskiego Węgla z Chemikiem Bydgoszcz. Spisywani na porażkę zawodnicy Jakuba Bednaruka wygrali na wyjeździe 3:0, zapisując tym samym na swoje konto 4. zwycięstwo w sezonie.

Na zakończenie 9.kolejki ONICO Warszawa podejmowała przed własną publicznością ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Mistrz Polski nie okazuje w tym sezonie "litości" wobec swoich przeciwników. Kędzierzynianie odnieśli w Warszawie dziewiąte zwycięstwo i jako jedyna drużyna pozostaje bez porażki!

Poniżej prezentujemy wszystkie wynik 9.kolejki oraz zestaw par 10.kolejki PlusLigi: