Ergo Arena zdobyta! Cerrad Czarni Radom wygrywają z Treflem Gdańsk! (VIDEO)

Wspaniałe zwycięstwo odnieśli siatkarze Cerrad Czarnych Radom! Wojskowi w niedzielę (16 grudnia) w ramach 12. kolejki PlusLigi, mierzyli się na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Radomianie po dwóch porażkach z rzędu, w Gdańsku zasmakowali zwycięstwa wygrywając 3:0! MVP meczu wybrany został Maksim Zhigalov.

Trelf Gdańsk oraz Cerrad Czarni Radom do meczu w Ergo Arena, podchodzili po dwóch porażkach z rzędu. Mecz w Gdańsku był zatem szansą dla obydwu drużyn, na przełamanie serii porażek. Gospodarze do starcia z drużyną Wojskowych podchodzili w osłabieniu. Z powodu kontuzji nie mógł wystąpić podstawowy przyjmujący, Nikola Mijailović.

Spotkanie w Ergo Arena rozpoczęło się lepiej dla drużyny Cerrad Czarnych Radom. Po dwóch skutecznych atakach Wojciecha Żalińskiego oraz Norberta Hubera i punktowym bloku Alena Pajenka, Wojskowi jako pierwsi zbudowali w premierowej odsłonie klilku punktową przewagę (6:9). Przy wyniku (13:16) dla Cerrad Czarnych Radom, gospodarze zdobyli aż pięć punktów z rzędu, a w ataku zaczął błyszczeć Maciej Muzaj, który konsekwentnie wykorzystał dwie kontry (18:16).

Po zepsutej zagrywce Tomka Fornala, w końcówce seta Trefl Gdańsk prowadził (22:20). Chwilę później na zagrywce po stronie WKS-u, pojawił się Maksim Zhygalov, którego serwisy odmieniły losy, premierowej partii. Wojskowi zdobyli cztery punkty z rzędu i mieli piłki setowe (22:24). Ostatnią piłkę w tej partii zakończył atakiem ze skrzydła Tomek Fornal, pieczętując triumf 25:23.

Drugiego seta lepiej otworzyli gospodarze, którzy już na początku objęli trzypunktowe prowadzenie (4:1). W kolejnych wymianach gra wyraźnie się wyrównała, ale to gospodarze dalej utrzymywali przewagę nad radomskim zespołem (11:9). Cerrad Czarni zaczęli jednak coraz lepiej radzić sobie w polu zagrywki, przez co gospodarze nie byli w stanie przeprowadzać skutecznych akcji ofensywnych. Wojskowi nie tylko odrobili straty, ale po skutecznym ataku Maksima Zhygalova i błędzie Piotra Nowakowskiego, objęli prowadzenie (15:18). Przewaga Cerrad Czarnych Radom z każdą kolejną piłką wzrastała, czego efektem było zwycięstwo w drugim secie 25:20.

Trzeci set okazał się ostatnim w niedzielne popołudnie w Ergo Arenie. Gospodarze nie zdołali odmienić losów meczu, przegrywając w kolejnej partii 25:18, a całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu, wybrano autora 17 punktów w meczu - Maksima Zhygalova. Na wyróżnienie zasługuje również postawa Wojciecha Żalińskiego, który w meczu z Treflem zdobył 12 punktów, na który złożyły się cztery zagrywki punktowe.

Zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom w Gdańsku, sprawiło że Wojskowi awansowali na trzecią pozycję w rozgrywkach PlusLigi. Kolejny mecz podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia, rozegrają w czwartek (20 grudnia). Przeciwnikiem radomskiego zespołu będzie w hali MOSiR-u, Asseco Resovia Rzeszów.

Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)
MVP: Maksim Zhigalov (Cerrad Czarni Radom)
Trefl Gdańsk: Janusz 1, Muzaj 14, Hebda 6, Schott 9, Nowakowski 4, Niemiec 7, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Kozłowski, Sasak 1
Cerrad Czarni Radom: Vincić 2, Zhigalov17, Żaliński 12, Fornal 10, Pajenk 8, Huber 5, Ruciak (libero) oraz Kwasowski, Rybicki