Porażka Cerrad Czarnych Radom na inaugurację rundy rewanżowej

Cerrad Czarni Radom rozpoczęli zmagania w rundzie rewanżowej PlusLigi. Podopieczni Roberta Prygla w ramach 14. kolejki wybrali się na teren Jastrzębskiego Węgla. Niestety Wojskowi musieli zasmakować goryczy porażki, przegrywając w Jastrzębiu-Zdroju w trzech setach. MVP meczu wybrano zawodnika drużyny gospodarzy, Julieana Lyneela.

Cerrad Czarni Radom do wyjazdowego pojedynku z Jastrzębskim Węglem podchodzili w osłabionym składzie. Na mecz 14. kolejki PlusLigi nie pojechali Dejan Vincić oraz Maksim Zhygalov. Rozgrywający reprezentacji Słowenii boryka się z kontuzją kolana, a rosyjski atakujący z bólem w plecach. W skutek tych zmian, po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowym składzie pojawił się szwajcarski rozgrywający Reto Giger oraz atakujący Michał Filip.

Pojedynek w hali widowiskowo sportowej w Jastrzębiu-Zdroju, rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Zawodnicy Roberto Santilliego już na początku seta zbudowali kilku punktową przewagę. Skuteczne ataki ze skrzydła Julieana Lyneela, dały prowadzenie (11:8). W kolejnych wymianach Cerrad Czarni Radom mieli problemy z wyprowadzeniem skutecznych akcji ofensywnych, a nadarzające się kontrataki, skutecznie wykorzystali Piotr Hain oraz Dawid Konarski. Jastrzębianie objęli prowadzenie (15:11). Wojskowi nie zdołali nawiązać równorzędnej walki, przegrywając premierową odsłonę 25:16.

Drugi set, ponownie rozpoczął się pod dyktando gospodarzy. Przy wyniki (3:2) najpierw punktowy blok zaliczył Lukas Kampa, a swoje ataki skutecznie skończyli Julien Lynell i Christian Fromm. Jakby tego było mało, asem serwisowym popisał się Dawid Konarski, a tablica z wynikiem, wskazywała rezultat (7:2) dla Jastrzębskiego Węgla. Przewaga gospodarzy niebezpiecznie rosła, radomianie nie mogli znaleźć skuteczności w ataku. "Pomarańczowi" zwiększyli swoją przewagę do siedmiu oczek (16:9). Wojskowi ponownie musieli zasmakować goryczy porażki, przegrywając drugą partię 25:16.

Trzeci set był całkowicie odmienny, od poprzednich odsłon, sobotniego meczu w Jastrzębiu-Zdroju. Radomianie przez niemal całego seta utrzymywali jedno lub dwupunktową przewagę. Coraz skuteczniejsza gra w ataku zespołu Cerrad Czarnych Radom, pozwalała mieć nadzieję, na przedłużenie pojedynku. Niestety w końcówce seta, ponownie o sobie przypomniał Julien Lyneel, którego asy serwisowe wyprowadziły zespół Jastrzębskiego Węgla na prowadzenie (20:19). Gospodarze przy wyniku (20:20), zdobyli w jednym ustawieniu pięć punktów z rzędu, kończąc spotkanie 3:0.

Był to ostatni meczu PlusLigi w 2018 roku. Kolejny pojedynek Cerrad Czarni Radom o ligowe punkty stoczą 13 stycznia, kiedy to w hali MOSiR-u w Radomiu, podejmą ekipę Indykpol AZS-u Olsztyn.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:16, 25:16, 25:20)
MVP: Julien Lyneel
Jastrzębski Węgiel: Fromm (7), Kosok (4), Konarski (15), Lyneel (15), Kampa (4), Hain (6), Popiwczak (libero) oraz Rusek
Cerrad Czarni Radom: Pajenk (7), Giger (2), Żaliński (4), Filip (13), Huber (8), Fornal (1), Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Rybicki (1), Kwasowski (5)